NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
10
4WORED3.MP3
12
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZYA, TÜRKİYE'DEN YATIRIM BEKLİYOR

Abhazya Cumhuriyeti, turizm sektörünü canlandırmak için Türkiye dahil yabancı ülkeleri yatırıma davet ediyor. Bölgeye gelen turist sayısı açısından Türkiye'nin ikinci sırada yer aldığını ifade eden bölgesel yönetimin Dışişleri Bakanı Sergey Şamba, daha önce diplomasi alanında Ankara'dan ciddi atılımlar beklediklerini ifade etmişti.
13-01-2010 - kez okundu

Abhaz yetkililer küresel ekonomik krize rağmen Abhazya'ya gelen turist sayısında ciddi bir azalma olmadığı görüşünde. Rus turist şirketlerine göre, 2009 yılında Abhaz tatil mekanlarına yönelik talep 2008 yılına kıyasla yüzde 40-50 oranında arttı. Rus basınına konuşan Şamba, turizm sektörünü canlandırmak için Türkiye dahil yabancı ülkelerden yatırım davetinde bulundu. Şamba, "Abhazya'da eski Sovyet döneminde çok sayıda turistik mekan bulunuyordu. Savaşlar yüzünden bu turistik mekanlar ciddi hasar gördü. Turizm alt yapısını kalkındırmak için bize yatırım lazım. Şu an yönetim otel inşaatlarına para ayıramıyor. Bu çalışmalarla sadece özel sektör uğraşıyor" dedi. Bakan Şamba, başkent Sohum havaalanının inşaatı için Türk şirketlerden de teklif geldiğini belirtti. Şamba, "Suhum havaalanının yeniden inşaatını öngören projelilerimiz var. Bu yıl içinde gerçekleştireceğiz. Rus ve Türk şirketlerden de teklifler var, onları gözden geçiriyoruz" diye konuştu. Şamba, "Geçen yıl yaklaşık bir milyondan fazla turist Abhazya'ya geldi. Yabancıların çoğu direkt Rusya'daki komşu Soçi kenti üzerinden bize geliyor. Tatilin yarısını Soçi'de, yarısını ise Abhazya'da geçiren turistleri kast ediyorum. Doğrudan bize 350 bin turist geliyor. En fazla turist Rusya'dan geliyor. İkinci sırada ise Türkiye'den . Daha sonra Ukrayna, Belarus ve Ermenistan geliyor" dedi. (CİHAN)

Etiketler:
abhazya türkiye yatırım bekliyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır