NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
13
4-5-6-7
9
10

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
PUTİN'DEN KAFKAS AÇILIMI

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Kafkaslarda barış ve istikrarın kalıcı hale gelmesinin ekonomik kalkınma ve istihdamla mümkün olacağını söyledi. Başbakan Putin, Rusya'nın yeni oluşturduğu sekizinci bölge 'Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi'nin merkezi olarak kabul edilen Pyatigorsk şehrinde bölge liderleri ile bir araya geldi. Putin, yeni atanan Vali Aleksander Hloponin ve diğer liderlerden bölge ekonomisinin yeniden inşaasını, istihdam sağlanmasını ve yaşam koşullarının iyileştirilmesini istedi.
26-01-2010 - kez okundu

Putin bu yönde ortaya konacak çalışmalarla bölgede barış ve istikrarın daha kalıcı hale gelebileceğini belirtti. Putin'e göre askeri yöntemler bu aşamada yetersiz kalabilir. Rusya başbakanı, "Haydutları kovduk. Bunu birlikte başardık. Birlikte kazandık ve barışı sağladık. Şimdi bir adım daha atma zamanı geldi. Özünde bu adım ilkinden daha kolay değil. Bölgede özel ekonomik bölgeler oluşturmalıyız. Yatırımcıları bu bölgeye çekmeliyiz. İnsanların yaşam koşullarını iyileştirmek zorundayız" dedi. Yüksek orandaki işsizliğin hükümete güvenin azalmasına ve "ayrılıkçı gruplar" için de zemin oluşturduğuna dikkat çeken Putin, "Yeni istihdamların oluşturulması için yapılacak çalışmalar yaşamsal öneme sahip. Yeni projeler, küçük ve orta ölçekli işletmelerin teşvik edilmesi, bölgesel sanayi ve tarımda kalkınma ve altyapı hizmetlerinin iyileştirilmesi için çalışmalıyız." tespitinde bulundu. Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev de önceki gün gerçekleştirdiği Devlet Konseyi toplantısında Rusya'nın bölgesel politikalarında sorunlar olduğuna işaret etti. Bölge yöneticilerinden halkın tüm kesimlerini dikkate almaları ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışmalarını isteyen Medvedev, Kuzey Kafkasya'daki yeni yapılanma ile ilgili bilgi verdi. Çeçenistan, Dağıstan, İnguşetya, Karaçay Çerkes ve Kabardey Balkar gibi Müslüman Kafkas Cumhuriyetlerin bağlı olduğu yeni bölge çalışmalarına başladı. Hükümet ve Kremlin'den tam destek alan bölge valisi Hloponin, aynı zamanda Başbakan Yardımcısı olarak da görev yapacak. Rusya'nın Kafkas bölgesindek, terör eylemleri henüz sonlandırılabilmiş değil. İki hafta önce Dağıstan'da polis merkezine gerçekleşen saldırıda 7 polis ölürken, 20 kadar polis de yaralandı. Ekonomik problemler de bölgede artarak devam ediyor. İnguşetya'da işsizlik yüzde 55'lere ulaşmış durumda. Uzmanlara göre, bölgede etkin olan aşiretler, resmi yönetim, ayrılıkçı gruplar ve Kremlin arasında denge kurmak zorunda kalacak Hloponin'in yeni görevi hayli zor olacak.(CİHAN)

Etiketler:
putin kafkas açılımı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır