NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
4-5-6-7
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4WORED3.MP3
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZ LİDER: TÜRKİYE'DEKİ ABHAZLAR'IN NÜFUSU BİZİM 4 KATIMIZ

Moskova'ya iki günlük ziyarette bulunan Abhazya Devletbaşkanı Sergey Bagapş, Türkiye'de yaşayan Abhaz nüfusun Abhazya'da yaşayan nüfustan dört kat daha fazla olduğunu söyledi.
22-02-2010 - kez okundu

Ziyaret çerçevesinde Rusya Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Moskova Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde geleceğin diplomatları ile bir araya gelen Bagapş, Rus-Abhaz ilişkilerinin tarihi bir geçmişe sahip olduğunun altını çizdi. Rus aydınlarının Abhazya'nın bilim hayatını önemli şekilde etkilediğini ifade eden Bagapş, "Abhaz savaşçıları her iki dünya savaşında da Rusya'nın yanında yer aldı ve yardım etti." diye konuştu. Türkiye ile ilişkilere de değinen Abhaz lider, bu ilişkilere önem verdiklerini belirtti. Bagapş, "Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Abhaz soydaşlarımız bizim için çok önemli. Kıyaslama yapmakta fayda var: Türkiye'de 500 bin Abhaz soydaşımız yaşıyor. Abhazya'nın kendisinde ise sadece 120 bin Abhaz var. Ama maalesef Türkiye ile ilişkilerde belirli bir olumlu gelişmenin olduğunu henüz söyleyemem. Türkiye daha halen bizi tanımadı. Olaylar gelecekte nasıl gelişecek onu da zaman gösterecek." dedi. Abhazya lideri Bagapş, Gürcistan lideri Mihail Saakaşvili ile hiçbir zaman masaya oturmayacaklarını belirterek, Ukrayna ile iyi ilişkiler kurmaya hazır oldukları mesajını verdi. Bagapş, "Bağımsızlığımızın tanınmasına gelince bu konuda çalışmalarımız var, Rusya Dışişleri Bakanlığı da bize yardımcı oluyor. Çok dostumuz var, ama kimseden "bizi tanıyın" diye istekte de bulunmuyoruz. Öncelikle iç politika durumunu oluşturmamız, ekonomik, kültür ve demokrasi düzeyini artırmamız lazım. En önemlisi ise şu: Bizi dünyanın en büyük devleti Rusya ve 12 binlik nüfusu olan en küçük ülkesi Nauru tanıdı. Bu bağlamda bizi iyi bir gelecek bekliyor." şeklinde konuştu. (CİHAN)

Etiketler:
abhaz lider türkiye abhazlar nüfusu bizim 4 katımız

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır