NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
13
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4-5-6-7
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KAFKAS STK'LARLA TANIŞMA KAHVALTISI

İstanbul Gençlik Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu'nun düzenlediği Kafkas Sivil Toplum Kuruluşları ile tanışma toplantısı, iş kahvaltısı şeklinde Yıldız Parkı'nda gerçekleştirildi. Toplantıya davet edilen Marmara Belediyeler Birliği AB ve Uluslararası İlişkiler Merkezi Direktörü Murat Daoudov, kamu diplomasisinde yerel yönetimlerin ve gençlik kuruluşlarının önemine dikkat çekti.
18-03-2010 - 5 kez okundu

2009 yılı içerisinde yenilenen İstanbul Gençlik Meclisi'nin oluşturduğu Dış İlişkiler Komisyonu, çeşitli coğrafi bölgelerin STK'ları ile tanışma toplantıları dizisine Kafkasya bölgesi ile başladı. Yıldız Parkı'nda düzenlenen kahvaltılı toplantıya, Kafkas Vakfı, Şamil Vakfı, Kafkas Kültür Derneği, Kafkas Çeçen Kültür Derneği ve diğer STK'ların temsilcileri ve MBB temsilcisi davet edildi.
İlk önce Gençlik Meclisi'nin faaliyetlerinin tanıtıldığı toplantıda, kültür ve gençlik alanlarında sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarının önemine dikkat çekildi. Dernekler ve vakıflar adına söz alan konuşmacılar, halklar ve ülkeler arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının kurulmasında gençlik hareketlerinin büyük potansiyele sahip olduğu vurguladı.

MBB'nin dış ilişkiler ve yerel diplomasi alanındaki girişimlerinden bahseden Murat Daoudov, Birliğin Ortadoğu'dan Balkanlar'a, Karadeniz'den Akdeniz'e kadar uzanan faaliyetlerinin Türkiye'nin aktif dış politikasına katkıda bulunduğunu ifade etti. Zira yerel yönetimler, halka en yakın yönetim birimi olduklarından, halklar nezdinde daha etkindir. Gençlik platformlarının da benzer bir potansiyele sahip olduklarına dikkat çeken Daoudov, dış ilişkiler alanında belediyeler ile gençlik kuruluşlarının ortak çalışmalarının artmasını temenni etti.

http://www.marmara.gov.tr/newsdetail.aspx?newsId=893

Etiketler:
kafkas stk tanışma kahvaltısı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır