NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
8
4WORED3.MP3
3
10
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇEÇEN ANNE VE ÇOCUKLARI SERBEST

Yaklaşık 6 aydır Kumkapı Yabancılar Şubesinde 4 küçük çocuğuyla beraber haksız yere gözaltında tutulan Luiza Uzueva ve ailesi İMKANDER'in çabaları sonucunda özgürlüğüne kavuştu.
08-05-2010 - kez okundu

Haber Merkezi / TIMETURK

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İmkander Başkanı Nuray Canan Bezirgan: "Sivil Toplum Örgütü olmanın öncelikli hedeflerinden biri en yakınımızda ki mazlumların mağduriyetleriyle ilgilenerek bu haksız uygulamaları ortadan kaldırmak noktasında çaba sarfetmektir. Mültecilik bir insan hakkıdır ve Türkiye'de ki mültecilerin gerek kamplarda ve gerekse kaldıkları evlerde olumsuz koşullar altında yaşamaya mahkum bırakılması Türkiye Cumhuriyeti'nin ve bu hukuksuzluklara seyirci kalan herkesin sorunudur.

Kendi ülkelerinde ki savaşlardan, zulumden ve hak ihlallerinden kaçarak güvenli olduğunu varsaydıkları başka coğrafyalara doğru yola çıkan insanlar bu meşakkatli yolculukta ülkelerini, bütün ekonomik birikimlerini ve sevdiklerini geride bırakırlar. Ancak anılarını, onurlarını ve haklarını değil. Bu bağlamda göç ve iltica suç değil bir insan hakkıdır. Biz İMKANDER olarak ülkelerin gelişmişlik oranının kendilerine sığınan mültecilere yaptıkları muameleyle doğru orantılı olduğuna inanmaktayız.

Çalışmalarımızın devam ettiği bu 14 ay boyunca birçok haksızlığa maruz kalan Kafkasyalı sığınmacının sesi olmaya çalıştık. 40 gün gözaltında tutulduktan sonra Rusya'ya gizlice teslim edilmek istenen derneğimizin kurucusu Çeçen İmran Abdulazimov'un Yeşilköy Havaalanında ki halini siz kamuoyuyla paylaştık ve kamuoyunun tepkisi neticesinde iade durduruldu. Yurt dışı sorumlumuz olmasından dolayı umre için Suudi Arabistan'a gidenMusa Kaimov'a da yurda giriş yasağı konmuştu ve ailesi ve çocukları Türkiye'de kalmıştı. Aylarca Türkiye'ye giriş yapamayan Musa Kaimov eylem ve basın açıklamalarımız neticesinde yurda giriş yasağı kaldırılmış ve ailesine kavuşmuştu.

Bu arada yıllardır gözardı edilen Çeçen kamplarının ne halde olduğunu, 2 yıldır elektriksiz bırakılan Yalova kampının durumunu gözler önüne serdik. Kafkasyalı sığınmacılara mültecilik hakkının verilmediğini, çalışma ve öğrenim haklarının olmadığını, hiçbir sağlık güvencelerinin ve güvenliklerinin olmadığını duyurduk. Oturum izinlerinde devamlı problemler yaşadıklarını ilettik.

Rus lobisinin Türkiye'de ki işbirlikçiler eliyle Kadirov'un Türkiye'de nasıl meşrulaştırmaya çalışırken ve birçok sözde muhafazakar birçok ismi de bu propagandalarına alet ederek Kafkasya'da Müslümanlara yaşattıkları vahşeti örtbas etmeye ve kamuoyunu yanıltmaya çalıştıklarını gösterdik.

En son 4 küçük çocuğuyla hiçbir sebeb gösterilmeksizin evi basılarak sınırdışı edilmek üzere gözaltına alınan ve 6 ay demir parmaklıkların ardına konan Çeçen anne Luiza Uzueva ve ailesinin dramını sizlere duyurmuştuk. Hatta bu sebeble darp edilmiş ve gözaltına da alınmıştık. Hakkımızda sahte raporlarla 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmış ve mültecilerin maruz kaldığı haksızlıkları kamuoyuna duyurmamızın bedeli ödettirilmeye çalışılmaktadır.

Bütün bu çalışmalarımızın önceden belirlenmiş reel politik hesaplara ters bir duruş olması hasebiyle derneğimizin çalışmalarını engellemek için bir takım karanlık güçler ve maşaları devreye girmiştir. Kurulduğumuz günden bu yana tehdit ve şantajlarını sürdürenler hakkında gerekli yasal işlemleri başlatacağız. Mazlumlar üzerinde tekel kurma hırsıyla gayretlerimizi engelleyenlerle Rus-Kadirov lobisi arasında hiçbir fark yoktur.Ödetilen tüm bedellere rağmen Hakkı üstün tutma inancıyla çıktığımız bu yola bizlerle aynı hassasiyeti paylaşan ve sesimize kulak veren tüm gönüldaşlarımıza ve Özgürder, Mazlumder, AGD, Saadet Partisi, BBP, Alperen Ocakları, Mustazafder, İsra Kültür Merkezi'ne müteşekkiriz. "

İMKANDER

http://www.timeturk.com/cecen-anne-ve-cocuklari-serbest_124375-haberi.html

Etiketler:
çeçen anne ve çocukları serbest

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23