NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
11
35WERE~1.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KANAL7, HABER7 VE KUKLA KADİROV BAĞLANTISI

Çeçenistan'ın kukla devlet başkanı Ramazan Kadirov'un maksatlı bir şekilde propagandasını yapan Kanal7 televizyonu ve Haber7 sitesine kimler baskı yapıyor?
15-05-2010 - kez okundu

İmkander önetim Kurulu Üyesi Ömer E. Bezirgan Kanal7'nin Kadırov propagandası hakkında bir açıklamada bulundu:

"Kadırov'un Türkiye'ye gizlice gelişini ve Türkiye programını Kanal7 ekibi yakından takip etmektetir. Kanal7 televizyonuna bağlı Haber7.com adlı internet sitesi Kadırov'un Adana'ya gittiğini ve türbe ziyaretinde bulunduğunu duyurmuş ve Kadırov'u Adana'da MHP Adana milletvekili Muharrem Varlı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün karşıladığını ilettimiştir.

Konuyla ilgili İMKANDER yönetim kurulu adına Kanal7'den bilgi almak istedik ve bize "Kadırov'un programını Seyfullah Türksoy takip ediyor. Haberler onun vasıtasıyla bize ulaşıyor" cevabını vermişlerdir.

Ayrıca Kadırov'un maksatlı bir şekilde propagandasını yapan Kanal7 televizyonunun Yönetim Kurulu Başakanı Zekeriya Karaman'dan da özel kalemi vasıtasıyla daha önce randevu talep etmiştik ancak bir dönüş olmamıştır.

Zekeriya Karaman'ın geçtiğimiz yılın sonunda Kadırov'u meşrulaştırma adına Rus lobisince Çeçenistan'a götürülmesinin ardından üstüste işbirlikçi Kadırov'u öven yayınlara başlamasının normal olmadığını düşünmekteyiz.

Çünkü; geçtiğimiz aylarda Kanal7 muhabirlerinden tanıdığımız biri bizi aramış ve 'Allah rızası için şu Kadırov'un kim olduğunu ve mücahit ailelerine yaptığı işkence görüntülerini haber müdürümüze getir misiniz" demişti. Haber masasında kavga çıktığını ve tekrar Kadırov'u öven bir program hazırlamaları için kendilerini zorladıklarını, baskı yaptıklarını, bunu yapmak istemediklerini ve vebale girmekten korktuklarını iletmişti. Haber masasında tartışmanın yaşandığını söylemiş ve elinizde ki bilgileri haber müdürümüzle paylaşmamızı, kendilerine inanmadıklarını dile getirmişti.

Biz de elimizde ki dökumanlarla Kanal7 Haber Müdürünün yanına gittik. Başta aşağıya inmek istememiş ancak biz ısrarcı davranınca yanımıza gelmişti. Kadırov'un Eski Çeçenistan Cumhurbaşkanı Abdulhalim Sadullayev'in cesetini nasıl tekmelediğini ve cesetinin başında Rus generallerini arayarak "büyük şeytanı temizledim" dediğini görüntüleriyle gösterdik. Direnişçilere ve yakın akrabalarına yaptığı işkence görüntülerini ve gayri ahlaki yaşamından bazı bölümleri kendisiyle paylaştık. "Putin benim herşeyim, canımı veririm onun için, Allah onu başımızdan eksik etmesin" dediği görüntüleri de izlettik. Haber müdürü sessizce izledi ve bize teşekkür etti. Ancak gözlerinden çok da fazla birşey yapamayacağını hissettirmişti. Belli ki ona da zorla yaptırılıyordu bu haberler.

Sonrasında mütemadiyen zorlama bazı haberlere ve Çeçenistan mücadelesinde yakınlarını kaybetmiş binlerce insanın vicdanını yaralayan yayınlar yapmaya başladılar. Kamuoyundan gelen tepkiye kulaklarını tıkadılar. Bu kadar tepkiye karşı Kadırov'u öven programlar yapılmasının arkasında ne yatıyordu? Ne tür bir pazarlık sözkonusuydu? Muhabir ve habercileri zorlamanın amacı neydi?

Geçtiğimiz aylarda derneğimize Çeçen davasını yıllarca istismar etmiş bir derneğin daha sonra yönetim kuruluna girmiş samimi birisi olduğunu bildiğimiz bir misafirimiz geldi. Çok önemli ördüğüm bir bilgiyi bizimle paylaştı. Bu kardeşimiz kalbinin bizlerle olduğunu söyleyerek geçen yıl Kadırov'un 2 kez derneklerine 1 milyon dolar teklif ettiğini iletti. 1 milyon dolar karşılığında "İstanbul'da Kadırov'u öven bir programa ev sahipliği yapmalarını" isteyen Kadırov'un temsilcisinin bu isteğini kabul etmediklerini ancak şahıslar bazında bazı üyelerimizin bu teklifi değerlendirdiklerini iletti. Bu şahıslardan bazıları Kadırov'u ziyaret etmiş ve orada bazı iş ortaklıklarına giriştiler dedi. (Kadırov'un Türkçe Propaganda Sitesi ve kimlere Sitelerinde Yer Verdiklerini Görmek için TIKLAYINIZ)

Bilindiği üzere daha sonra Grand Cevahir Otelde Kadırov'u öven bir gece yapıldı. Kanal7 bu geceyi defalarca yayınladı. Gecenin organizatörlüğünü Kanal7'de program yapan Seyfullah Türksoy'a ait Mir Ajans'ın yaptığı ortaya çıkmıştı.

Geceye gelmeye cesaret edemeyen Kadırov'u Grozni belediye başkanı Muslim Huçiyev temsil etmiş "geçtiğimiz haftalarda direnişçi Çeçenlerin anne-baba ve eşlerini toplayarak 'çocuklarınız dağlardayken siz buradan evinize rahat gidemeyeceksiniz' diyerek tehdit eden kişi" (görüntüler için TIKLAYINIZ) ve birçok muhafazakar zannedilen isimlerce övgüye layık görülmüştü.

Bu propaganda amaçlı geceye katılan ve protokolde oturanlar arasında ise daha önce Çeçenistan'a Kadırov'u ziyarete gittiği için pişman (!) olduğunu söyleyen, oyuna getirildiğini açıklayan TGTV Başkanı Necati Ceylan, yine Kadırov'u ziyaret edenlerden eski AKP milletvekili ve Hilal Tv de program yapan Resul Tosun, Hamdi Mert, Yavuz Bülent Bakiler de vardı.

Protokolde bulunan bu zevat tek tek sahneye çıkarılmış, Kadırov'a ve Çeçenistan'dan gelen heyete akla izana sığmayacak derece övgüler sıralamışlardı. En dikkat çeken isim ise Yavuz Bülent Bakiler olmuş ve "Kadırov'u ve arkadaşlarını ilk gördüğümde karşımda sanki Şeyh Şamilleri görüyor gibi oldum. 1 milyonluk halkını 300 milyonluk büyük Rusya'ya karşı koruyan Kadırov aklını ve imanını kullanan çok büyük bir devlet adamıdır" demişti. Rusya'ya kafa tutmanın mantık işi olmadığını belirten Bakiler direnişçileri ise hayalperestlikle suçlamıştı.

Şimdi taşları yerine koymanın zamanı diye düşünüyoruz. İMKANDER'in çalışmalarından da büyük rahatsızlık duyulmakta ve faaliyetlerimizi engelleme yönünde çeşitli alicengiz oyunları dönmektedir.

Türkiye'de bu kadar rahat Kadırov propagandası yapılmakta, kamuoyunun yanıltılmasına göz yumulmakta, meydan tabiri caizse Rus lobilerine bırakılmakta iken ve Kafkasya'da ki işbirlikçi yönetimlerle işbirliği içine giren, Çeçen sığınmacılar kamplarda sürünüyorken folklorik geceler düzenleyen ve bu kardeşlerimizi görmezden gelen Kafkas dernek ve vakıflarına kimse birşey demiyor iken İMKANDER'e karşı başlatılan karalama ve linç kampanyasını iyi irdelememiz ve anlamamız gerekmektedir. Konuyla ilgili yakında daha geniş bir açıklama yapacağız".

Kaynak: İMKANDER
http://www.cihaderi.net/Kanal7,-Haber7-ve-Kukla-Kadirov-ba%C4%9Flant%C4%B1s%C4%B1-haber-16042.html

Etiketler:
kanal7 haber7 ve kukla kadirov bağlantısı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır