NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED3.MP3
1
8
4SIMD.MP3
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
MAVİ MARMARA GEMİSİNİN ÇERKES KAPTANI

Filistin'e insani yardım taşıyan ve İsrail'in müdahale ettiği ve en az 10 kişinin öldüğü belirtilen Mavi Marmara Gemisinin kaptanı Pınarbaşı Uzunyayla'lı Mahmut Tural'dan haber alınamıyor.
01-06-2010 - kez okundu

Filistin'e insani yardım götürmek üzere yola çıkan ve bu sabah 4.30'da İsrail komandolarının saldırdığı Mavi Marmara Gemisi kaptanı Mahmut Tural, operasyondan sonra teknik imkanlarla ulaşabildiği diğer bir kaptan arkadaşı ile görüştü ve kendisinin hayatta olduğunu fakat gemide ölüler ve çok sayıda yaralılar olduğunu bildirdi. Ancak kısa bir süre sonra iletişim kesildi.
Uzunyayla Dikilitaş köyünden olan Mahmut Tural, Filistin'li sivillere yardım taşıyan Mavi Marmara Gemisinin kaptanlığına kendi isteği ile gönüllü olarak geçmiş ve yardım konvoyuna katılmıştı.
İsrail'in insani yardımlara bile tahammülü olmayan işgalci ve zorba yönetiminin Mavi Marmara gemisine yaptığı müdahale sonucu en az 10 ölü olduğu bildirilirken, bazı kaynaklar ölü sayısını 16, yaralı sayısını 30 olarak bildiriyor.
Kayseri Pınarbaşı Dikilitaş köyünden kaptan Mahmut Tural'ın babası Halim Tural, insani olarak evlatları için endişe taşıdıklarını, ancak sonuçta oğlunun gönüllü olarak yardım konvoyunun en önemli gemisine kaptan olmasından dolayı oğlu ile gurur duyduğunu, kendisine ve oradakilere hep dua ettiklerini dile getirdi.
(01.06.2010 tarihi itibariyle Kafkasdiasporasına ulaşan bilgilere göre Uzunyayla'lı Çerkes kaptanımız Mahmut Tural, İsrail tarafından tutuklanmış durumda. Kafkasdiasporası olarak Çerkes kaptanımızın bir an önce özgürlüğüne ve ailesine kavuşmasını temenni ediyoruz.)
KAYNAK: Kafkasdiasporasi.com

Etiketler:
mavi marmara gemisinin çerkes kaptanı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır