NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
apsuva
8
12
9
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
AGİT TEMSİLCİSİ RUSLARIN ÇEÇENİSTAN'DAKİ DURUMUN İYİYE GİTTİĞİNE

AGİT temsilcisi Lord Djadd, Kuzey Kafkasya'ya yaptığı ziyaretini, düzenlediği basın toplantısında anlattı. Djadd, Rus yetkililerin Çeçenistan'daki durumun düzelmeye gittiğine dair açıklamalarını onaylamayı ret etti.
10-08-2004 - kez okundu

Geçtiğimiz perşembe günü AGİT temsilcisi Lord Djadd, Kuzey Kafkasya'ya yaptığı ziyaretini, düzenlediği basın toplantısında anlattı. Djadd, Rus yetkililerin Çeçenistan'daki durumun düzelmeye gittiğine dair açıklamalarını onaylamayı ret etti. Lord Djadd, Avrupalıların halen Çeçenistan'da yaşayan sivillerin durumundan endişe duyduklarını belirterek, özellikle ortadan kaybolan insanların ve mültecilerin sorunlarına dikkat çekti. Ancak, çatışmaya bir siyasi çözümün bulunmadığı taktirde, bütün çabaların faydasız olacağını vurgulayan Djadd, Çeçenistan'da savaş ve barış meselelerinden sorumlu olan insanların bir araya gelip, barış görüşmeler yapmaları gerektiğini bildirdi. Lord Djadd ve onun arkadaşları, Çeçenistan'da bazı değişikliklerin yaşandığını, örneğin tarımın yeniden başlatıldığını kaydederken, insanların halen büyük acılar içinde olduklarını söyledi. Çeçenistan'ın ekonomik altyapısının tamamen yok edildiğini anlatan Djadd, Rusya'nın da hem ekonomik, hem de sosyal konularında, eskiye nazaren, büyük gerileme içinde olduğunu ekledi. "Avrupa Konseyin, önümüzdeki günlerde Paris'te yapılacağı toplantıda ve Eylül ayın sonlarında toplanacak AGİT'te de,Çeçenistan'a yaptığımız bu gezinin neticelerini anlatacağım" diyen Djadd,"Eğer Çeçenistan soruna çözüm bulamazsak, biz büyük bir çöküşe sürükleneceğiz" dedi.

Etiketler:
agit temsilcisi rusların çeçenistan durumun iyiye gittiğine

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır