NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
apsuva
1
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
BANDIRMA'DA KAFKAS ŞÖLENİ

Bandırma Belediyesi ve Kuzey Kafkasya Kültür Derneği işbirliğiyle Kafkasların dört bir yanından gelecek halkoyunları ekipleri gösteriler düzenleyecek.
13-07-2010 - kez okundu

Belediye Başkanı Sedat Pekel, Yalova 7. Uluslararası Kafkas Halk Dansları ve Müzik Festivali kapsamında ülkemizde bulunan yedi ayrı ülke ekibinin, 16 Temmuz Cuma günü saat 20.30'dan itibaren Bandırma Cumhuriyet Meydanı'nda olacağını söyledi. Festival kapsamında Bandırma'da da bir Kafkas gecesi düzenlenmesi konusunda Başkan Sedat Pekel'i makamında ziyaret eden Bandırma Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkanı Avukat Namık Nart ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bandırma Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Sadullah Batur, etkinliğin ayrıntılarını değerlendirdiler.
Bandırma Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkanı Avukat Namık Nart, ulusal kültürümüzde özel bir yeri olan Kafkas halkoyunlarının en iyi ekiplerini Bandırmalılarla buluşturmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Müziğin ve sanatın dostluğun, barış ve kardeşliğin pekişmesinde, güzelliklerin ortaya çıkarılmasında çok önemli bir rolü olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Sedat Pekel, "Siyasi sorunlar yaşayan Abhazya, Osetya ve Gürcistan'dan gelen halkoyunları ekipleri, bütün sorunları bir kenara bırakıp burada aynı sahneleri paylaşabiliyor. Bunu dikkatle değerlendirmek gerekiyor. Kafkas kültürü bizim özümüz. Mertlik, cesaret, onurlu dik duruşun simgesi olan bu zenginlik içimizde hep farklı duygular yaşatmıştır. Kafkas Halkoyunlarının en başarılı temsilcilerinin halkımıza sunacağı gösteriler, eminim ki uzun yıllar unutulmayacaktır" dedi.
Kafkas Halkoyunları Şenliği gecesinde, Abhazya, Adigey, Azerbaycan, Çeçenistan, Dağistan, Osetya, Gürcistan'dan gelen halkoyunları ekipleri ile Yalova Kafdans Ekibi ve Bandırma Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Thojiy Halk Dansları ekibi gösterilerini sunacak.

http://www.dikkathaber.com/haber/20100713/bandirma-da-kafkas-soleni.html

Etiketler:
bandırma kafkas şöleni

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır