NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
8
35WERE~1.MP3
4WORED1.MP3
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KAFKAS DERNEĞİ ABHAZYA ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI

ilimizde yaşayan Abhazya kökenli vatandaşlar, Kocaeli Kafkas Kültür Derneği tarafından önceki akşam organize edilen Abhazya 30 Eylül Zafer Bayramı kutlamasına katıldılar. Dernek Başkanı Sami Korkut, "Savaşlar yaşanmasın, dünyada barış ve huzurun egemen olmasını istiyoruz" dedi.
03-10-2010 - kez okundu

İlimizde yaşayan Abhazya kökenli vatandaşlar, Kocaeli Kafkas Kültür Derneği tarafından önceki akşam organize edilen Abhazya 30 Eylül Zafer Bayramı kutlamasına katıldılar. Dernek Başkanı Sami Korkut, "Savaşlar yaşanmasın, dünyada barış ve huzurun egemen olmasını istiyoruz" dedi.

14 Ağustos 1992 yılında Gürcistan'ın işgaline uğrayan Abhazya, 1 yıl süren işgalin ardından diğer Kafkas halklarının (Çerkezler ve Çeçenler) yardım ve desteğiyle 30 Eylül 1993 yılında düşman işgalinden kurtuldu. O günden beri her 30 Eylül günü Abhazya'da Zafer Bayramı olarak kutlanıyor. İlimizde yaşayan Abhazya kökenli vatandaşlarda, Kocaeli Kafkas Kültür Derneği tarafından organize edilen etkinliğe katıldılar. Dernek binasında gerçekleştirilen etkinliğin ev sahipliğini Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sami Korkut yaparken, yaşlısı gençlisi de etkinliğe ilgi gösterdiler.

Kendi aralarında her yıl mini bir kutlama gerçekleştirdiklerini söyleyen Dernek Başkanı Korkut, "1 yıl süren savaş boyunca, 3 bin vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Türkiye'de ikamet eden yaklaşık 7 milyon Kafkasyalı, her yıl 30 Eylül gününü Zafer Bayramı olarak kutlar. Kocaeli Kafkas Kültür Derneği olarak, bizlerde her yıl mini bir kutlama gerçekleştiririz. Temennimiz, savaşlar yaşanmasın, dünyada barış ve egemen huzur olsun" dedi.

Dernek Başkanı Korkut, 30 Eylül Zafer Bayramı dolayısıyla aynı zamanda sezonu da açtıklarını söyleyerek, "Yeni sezonda dil kursları ve folklor çalışmalarına Ekim ayında başlayacağız. Tüm üyelerimizi etkinliklerimize davet ediyoruz" ifadesini kullandı.
http://www.ozgurkocaeli.com.tr

Etiketler:
kafkas derneği abhazya zafer bayramı kutladı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır