NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
4-5-6-7
35WERE~1.MP3
1
10

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
UFUK URAS ÇEÇEN KAMPLARINDA

BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, beraberindeki Flautre ile Ümraniye'deki Çeçen Kampını ziyaret etti. Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul Milletvekili Ufuk Uras ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Helene Flautre, Ümraniye'deki Çeçen Kampını ziyaret etti. Atakent'te, Halilürrahman Camisi altında bulunan kampa gelerek burada yaşayan Çeçenlerin sorunlarını dinleyen Uras, Çeçenlerin uzun zamandan beri Türkiye'de yaşadıkları halde statülerinin belirsiz olduğunu, hükümetin bu konuda adım atmasını talep edeceklerini dile getirdi.
03-11-2010 - 5 kez okundu

Uras, şunları kaydetti:

''Çeçenler buraya sığınmışlar ve başka yere gitmelerine izin verilmiyor. İstanbul'da 3 değişik kampta yaşıyorlar. Ciddi eğitim ve sağlık sorunları var. Kampta yaşam koşullarının düzeltilmesi gerekir. Çeçen halkıyla dayanışma önemli. Çalışmıyorlar. Çalışmadıkları için de geçinemiyorlar. Halkımızın bağışlarıyla yaşamlarını sürdürüyorlar, bu kabul edilemez. Bunların sorunu siyasi değil insani bir mesele. Bunların sorunlarını TBMM'de dile getirerek hükümetten de bu durumların düzeltilmesi konusunda talepte bulunacağız.''

Ziyarette söz alan Çeçen sığınmacılar da İstanbul'da 3 değişik kampta kaldıklarını, sağlık hizmetlerinden faydalanamadıklarını, çocukların eğitimi konusunda sorunlar yaşadıklarını ve sadece oturma izinleri olduğunu belirterek, sorunlarının giderilmesi için yardım talep etti. (internethaber)

Etiketler:
ufuk uras çeçen kamplarında

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır