NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
8
10
1
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
MUHİTTİN KANDUR ÇERKES ETHEM FİLMİ ÇEKECEK

04 - 09 Kasım 2010 tarihleri arasında CHERKESS Filmi'nin izleyicileriyle buluşması Türkiye'ye gelen Yapımcı ve Yönetmen Muhiddin İzzet Kandur medya kuruluşlarının yoğun ilgisinden memnun kaldı . 5 günlük ziyareti boyunca sırasıyla CNN Türk , Bloomberg Tv , Haber Türk ve Kanal 24'ün çekimlerini yaptığı programlara katılan Kandur Newsweek Türkiye'ye , Sabah ve Yeni Asır Gazete'lerine ropörtaj verdi ; merak edilenleri ana hatlarıyla tek tek cevapladı .
18-11-2010 - kez okundu

480 adet film içerisinden ödül alabilecek 7 eser içerisine girmeye hak kazanan CHERKESS / ÇERKES Filmi 2 - 5 Aralık 2010 tarihleri arasında Monako Uluslararası Film Festivali'ne yarışmacı olarak katılıyor . Kabardey
Balkarya Turizm ve Kültür Bakanı ise destek vermek amacıyla Monako'da . Cannes Film Festivali'ne çekimleri devam ettiği için katılamamıştı ve Monako Uluslararası Film Festivali Avrupa'da temsili için önemli bir adım .

Ülkemizde ki gösterim tarihinin özellikle Monako Film Festivali sonrasında belirleyici bir unsur olduğunu belirten Muhiddin İzzet Kandur Nisan 2011'de ikinci filmini çekme hazırlığında . Film yaşadığımız "Soykırımı ve Sürgün" sürecini her yönüyle anlatacak . Filmin %60'lık kısmının Kuzey Kafkasya'da geri kalan %40'lıkkısmının ise Türkiye'de çekileceğini bildirdi .

Özellikle Türkiye'de kendisine sorulan bir soru vardı ki cevabı bizleri mutlu etti . Rahmetli Ethem Bey ile ilgili bir sinema filmini çekmek için hazır olduğunu ve projesinin tamamlanmak üzere olduğunu dile getirdi . Söz konusu gelişmelerin tamamını sadece Kafkas Diasporası web sitesi'nden takip edebilirsiniz .

Kabardey Tuğra Polat

Etiketler:
muhittin kandur çerkes ethem filmi çekecek

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır