NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
35WERE~1.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED1.MP3
10

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KAFKAS DİASPORASI YILIN 'EN'LERİNİ SEÇTİ (CNN TÜRK)

Kayseri merkezli haber sitesi "www.kafkasdiasporasi.com", düzenlediği anketle çeşitli dallarda "Yılın En İyileri"ni seçti. Gecede yılın "Siyaset Adamı" ödülünü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik aldı. Çelik'e ödülü verilirken bir de kalpak takıldı.
21-12-2010 - 5 kez okundu

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen etkinlikte, Kafkas kültürüne,tarihine, sosyal hayatına katkı sağlayan isimler arasında yapılan ankette en çokoy alanlar için Büyük Samsun Oteli'nde ödül töreni düzenlendi.

Gecede yılın "Siyaset Adamı" ödülünü alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, verilen ödülün hatırasını ömrü boyunca yaşayacağını söyledi.

Çelik, "Kafkasya'dan gelen vatandaşlarım bu ülke ne zaman zorda kaldıysa buülkenin arkasında durdular. Onun için her zaman bu ülkenin en önemli yiğitleri oldular. Onlar bu ülkede haksızlığa uğrarken, dilleri yasaklanırken, birtakımsıkıntılara uğrarken bile devlete, millete Anadolu'ya sadakatlerinden zerre kadarbir şüpheye hiç kimse düşmedi. Dolayısıyla "Diaspora" diye bir şek yok. Kafkasya Anadolu'dur, Anadolu Kafkasya'dır. Bu kardeşlik de değil, bunlar çiftyumurta ikizidir. Biz kardeşiz, kardeşlikten de öte hepimiz birbirimize aitiz.Bununla ilgili olarak tereddüt yaratmak isteyenler sadece ve sadece kendikimliklerini, kendi tarihlerini ve kendi şuurlarını sorgulamış olurlar" dedi.

Yönetmen Kandur'a onur ödülü

Hollywood'un yönetmenlerinden Muhittin İzzet Kandur, "www.kafkasdiasporasi.com" tarafından "Onur Ödülü"ne layık görüldü.

Geçen hafta Monaco Film Festivali'nde, "Çerkes" filmi ile 7 dalda ödülalan Kandur'un, 1900'lü yıllarda Osmanlı toprağı olan Ürdün'de, padişah tarafından Hicaz Demiryolu'nu koruma görevi verilen Çerkezler ve Araplar arasındayaşanan olayları konu alan filmin ikincisini Türkiye'de çekeceği öğrenildi.

Rusya Federasyonu'na bağlı Kabartay Balkar Özerk CumhuriyetiCumhurbaşkanı Arsen Kanakov'na da "Onur Ödülü' verildiği törende, işadamı Cengiz Gül "Kafkas Diasporası Özel Ödülü", AK Parti Genel Başkan YardımcısıÖmer Çelik "Yılın Siyasetçisi", Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey "Yılın Belediye Başkanı", Nahit Serbes "Yılın İşadamı", Yeni ŞafakGazetesi'nden Hakan Albayrak "Yılın Gazetecisi", Gülcan Altan "Yılın Sanatçısı", Hulusi Üstün "Yılın Kültür Adamı", Kayseri Birleşik KafkasyaDerneği "Yılın Sivil Toplum Örgütü", Nart Ajans "Yılın İletişim Kanalı", Kayseri Kafkasspor "Yılın Takımı" ödülüne layık görüldü.

Etiketler:
kafkas diasporası yılın seçti cnn türk

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır