NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
35WERE~1.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
ABRAMOVİCH'İN YATINI YAPAN CENGİZ ŞIKLAROĞLU KONUŞTU

Angel Cengiz Şıklaroğlu, otomobil yarışlarındaki başarıları ve özellikle yat sektöründe attığı doğru adımlarla adından söz ettiren genç işadamlarından biri. Ceyda Ryden, kendini göstermekten pek hoşlanmayan Cengiz Şıklaroğlu ile ABD'li işadamı Carlos Lee için ürettiği yeni teknesinde buluştu.. -Türk halkı sizi hep yarışçı kimliğinizle tanıdı. Oysa siz Türkiye'nin en iyi gelecek vaat eden işadamlarından birisiniz. Hatta İSTAFF da verdiği plaketle bunu kanıtladı. Angel Cengiz Şıklaroğlu gerçekte kimdir? Bir yarışçı mı, yoksa işadamı mı ?
09-02-2011 - 5 kez okundu

Çerkes bir ailenin çocuğu olarak, hayatının yarısını çalışmakla geçirmiş biriyim. Ancak geçmişte hobilerim hep işimin önüne geçti. Bu hobiler biraz medyatik konular olduğu için bu yönüm daha fazla tanındı. Hobilerim ve iş yaşamımı birbirine karıştırmak istemediğimden bu konu hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum.
Hobilerinizden sıyrılıp ticari hayata geçişiniz nasıl oldu

Hobilerim ve ticari faaliyetlerim zaten birbirine paralel gidiyordu. Yani yaptığımız ticaret de bu hobilerle ilgiliydi. 2005 yılında profesyonel bir kurum kimliği oluşturmaya karar vererek Angel Group'u kurduk.
Peki Angel Group nedir?

Yöneticisi olduğum 4 firmanın bir araya geldiği tek ortaklı bir şirketler grubudur. 180 kişilik personelimizle yat üretimi, otomotiv, organik tarım, enerji ve güvenlik sektörlerinde faaliyet gösteriyoruz.
Grubunuzdaki şirketlerden Angel Yachts son zamanlarda oldukça öne çıkan bir marka. Roman Abramovich, John Terry, Paris Hilton, Johnny Depp gibi isimlerle çalıştığınız biliniyor. Dünya sosyetesinin önde gelen isimleriyle çalışmak nasıl bir duygu?

O isimlerden sadece Abramovich ve John Terry ile çalıştık. Ancak saydığınız isimlerle birlikte birçok ünlü ismin daha bizimle yaptığı görüşmelerin bir kısmını henüz sonuca bağlamış değiliz. Duygularımı soruyorsanız memnuniyet verici diyebilirim.
Bizim tanıdığımız yarışçı Angel Cengiz Şıklaroğlu öldü mü peki?

İnsan yedisinde neyse yetmişinde de öyle olur. Yarışmayı bırakmayı hiçbir zaman düşünmedim. Hatta şu anda Angel Yachts takımı olarak Dünya Offshore Şampiyonası'nda yarışıyoruz. Otomobil yarışlarında profesyonel rakip ve organizasyon sıkıntısı var. Ciddi rakipler çıkarsa ve umut verici organizasyonlar düzenlenirse tekrar piste dönebiliriz. Yarışmaya her zaman vaktimiz var.
İsminiz bugüne kadar Senem Kuyucuoğlu, Şenay Akay, Lara Sürol, Deniz Akkaya gibi mankenlerle anıldı. Playboyluk ikinci hobiniz mi

Tanımadığım kişiler hakkında yorum yapmak istemiyorum. Bunlar piyasada gezen boş söylentiler.
Peki Senem Kuyucuoğlu da mı sadece bir söylenti?

Biz Çerkez kültürüyle yetiştik, ölülerin arkasından konuşmayız.
Pekâlâ, özel yaşamınızdan biraz uzaklaşalım, otomobillerinize gelelim. Geniş bir otomobil koleksiyonuna sahip olduğunuz söyleniyor. Neler var koleksiyonunuzda?

İnsanların arabasını satıp işe otobüsle gitmeye başladığı bu kriz ortamında araba koleksiyonum hakkında konuşmayı pek etik bulmuyorum.
Otomobillerinizin kaputuna oturup fotoğraf vermeyeceğinizi tahmin etmiştim. Siz pek sevmeseniz de gençler merak ettiği için sormak istiyorum. Ergenekon'un kasası olduğunuz, üzerinizden para aklandığı söyleniyor. Buna ne diyeceksiniz?

Madem böyle bir şey var, neden sabah 6'da işe gideyim ki? İnsanların buna inanması çok garibime gidiyor.
Ergenekon ile ilginiz söylentiden ibaretse, kişilerle bağlantılarınız da mı söylenti? Korkut Eken, Alaattin Çakıcı, Sedat Peker gibi isimlerle ne gibi bağlantılarınız var da sürekli isminiz birlikte anılıyor? Sizin de milliyetçi mafya zincirinin bir halkası olduğunuzu düşünebilir miyiz?

İsimlerini duyuyoruz. Saygımız vardır, bir bağlantımız yoktur.
Fethullah Gülen ve rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ile de ilişkilerinizin olduğu söylentisi vardı. Onları düşünürsek siyasete girmek gibi bir düşünceniz var mı diye sorabilir miyiz?

Ben sadece sevilen bir insanım, bunu bilirim. Siyasete girmeyi zaman zaman düşünüyor olsam da henüz vakit çok erken. Bu tip projelerle kısmet olursa gelecekte ilgilenmeyi daha doğru buluyorum.
Sevilen bir insan olduğunuzu söylüyorsunuz, hayranlarınız da bunu söylüyor. Ancak Hanan Demiroviç ve Ziya Bingöl'ün tehdit, şantaj, restoranlara el koyma gibi gerekçelerle sizi dava ettiği biliniyor. Hakkınızda birçok da suç duyurusu var?

Meyve veren ağaç taşlanır diyorum. Biz haram lokma yemeyiz.
Peki hayatınızda hiç pişmanlığınız var mı ?

Var! Dövmelerim.
Sadece dövmeleriniz mi

Evet. Dövmelerimden başka yaptığım hiçbir şey için pişman değilim.
Peki gelecekteki projelerinizden bahseder misiniz?

Dünyadaki her koyda bir Angel Yachts ürünü olmasını istiyoruz. AR-GE departmanımızın üzerinde çalıştığı enerji işinde de ilerlemeyi düşünüyoruz.
Angel Cengiz Şıklaroğlu ile yapılan en açık yürekli röportaja imza attım sanırım. Adettendir soralım. Gençlere tavsiyeleriniz nelerdir?

İşadamıyım diye her röportajda eğitimciliğe soyunmayı saçma buluyorum. Babalarını dinlesinler. Ben öyle yaptım.

Etiketler:
abramovich yatını yapan cengiz şıklaroğlu konuştu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır