NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
10
3
35WERE~1.MP3
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZYA CUMHURBASKANI HENDEK'TE ABHAZ KÖKENLİ VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, Sakarya'nın Hendek İlçesi'nde Türkiye'nin dört bir yanından gelen Kafkas kökenli vatandaşlarla bir araya geldi. Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, Sakarya'nın Hendek İlçesi'nde Türkiye'nin dört bir yanından gelen Kafkas kökenli vatandaşlarla bir araya geldi. Abhaz Cumhurbaşkanını köylerinde ağırlayan Abhaz kökenli vatandaşlar, yöresel yemekler ikram edip kafkas Oyunları oynadı. Hendek İlçesi Uzuncaorman Köyünde gerçekleşen Ahbazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş ile buluşmaya İstanbul, Ankara, Eskişehir, Kocaeli, Düzce, Sakarya ve Bolu'dan gelen Kafkas kökenli vatandaşlar da katıldı. Kafkas kökenli vatandaşlar ilk olarak konuk Cumhurbaşkanı Bagapş'a yöresel yemeklerinden ikram etti. Daha sonra minikler ve gençler yöresel Kafkas Oyunları oynadı.
09-04-2011 - kez okundu

DAHA ÖNCE GELMELİYDİM

Binin üzerinde kişinin katıldığı buluşmada Abhaz Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş yaptığı konuşmada Türkiye'ye daha önce gelmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"Abhazya Cumhurbaşkanı olarak 5 yıldır görevde olmama rağmen bugüne kadar gelmem mümkün olmadı. Türkiye'ye bir yıl evvel gelmeliydim. Bunun da eksiği varsa benim olsun. Aslında Abhazya Cumhurbaşkanının diasporadaki hemşehrilerini her sene zilyaret edebiliyor olması gerekir. Savaştan çıkan bir ülkede yıkılanları yapmak sanıldığı kadar zor değildir, ama yıkılan moralleri onarmak, eski haline kavuşturmak mükemmelleştirmek sanıldığından çok daha zordur. "

Sergey Bagapş, bağımsızlık konusunda kendilerini Rusya'nın desteklediğini de hatırlattığı konuşmasında, "Bağımsızlık adına bizi herkesin bildiği üzere destekleyen Rusya üç yıl içinde kalkınmamız, refah seviyemizi yükseltmemiz adına bize 500 milyon Dolar takdim etmişlerdir. Bunu bilmenizi istiyorum. Hangi devlet olursa olsun bizi muhatap alan ve bizimle görüşme arzusunu iradesini beyan eden herkesle görüşmek görevimizdir" dedi. Bagapş, Abhazya'nın bağımsızlığını şu anda sadece 4 ülkenin tanıdığını da hatırlatarak, "Bir iki ay içinde 3 ülkenin daha bunlara ilave edileceğini düşünüyoruz. Abhazlar olarak nerede olursanız olun ana yurdunuzla dayanışma içinde olma mecburiyetinde bulunduğunuzun bilincinde olmak zorundasınız" diye konuştu. Abhazya'nın bağımsızlığını halen Rusya, Nikaragua, Venezüela ve Güney Osetya tanıyor.

EFKAN ÇAĞLI'NIN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Abhazya Cumhurbaşkanı Bagapş, Kafkas kökenli vatandaşlarla görüşmesinden önce, 1992 yılında Abhazya'nın bağımsızlığı için savaşırken hayatını kaybeden Efkan Çağlı'nın Hendek İlçesi Soğuksu Köyü'ndeki mezarını ziyaret etti. Mezara karanfil bırakan Abhazya Cumhurbaşkanı Efkan Çağlı'nın ağabeyini de ülkesini davet etti.

ZT, AG - Sakarya / Hendek (Doğan Haber Ajansı)

Etiketler:
abhazya cumhurbaskanı hendek abhaz kökenli vatandaşlarla buluştu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır