NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED3.MP3
4SIMD.MP3
apsuva
35WERE~1.MP3
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
DALAN'IN DAYISI NECATİ KURMEL Mİ

Bedrettin Dalan siyasete atılmadan önce Kayserili ve Çerkez işadamı Necati Kurmel'in Saray halıları isimli şirketinde yönetim kurulu üyesiydi ve genel müdürlük görevini yapmaktaydı.
27-04-2011 - kez okundu

Necati Kurmel'in Türkiye'deki ilk 25 zengin arasında yer alması da bir diğer önemli ama küçük ayrıntı. Pek kamuoyunun önüne çıkmaktan hoşlanmayan Kurmel, aynı zamanda Hüsamettin Özkan'la da hısımlık ilişkisi içerisinde. Necati Kurmel'in ağabeyi Mustafa Kurmel, Hüsamettin Özkan'ın ablasıyla evli.

Beykoz konaklarını yapan Necati Kurmel Hüsamettin Özkan ve Bedrettin Dalan'la da aynı yerde oturmakta. 24 Nisan 2011 Pazar günü Star gazetesinde yazan değerli dostum Ergun Babahan ve Taraf gazetesinin başarılı ve genç yazarı kardeşim Mehmet Baransu, Necati Kurmel'le ilgili önemli yazılara imza attılar. O yazıları da burada tam da yeri geldiği için özellikle okumanızı sizlere öneriyorum.

22 Nisan günü Gümüşhane'de açılışı gerçekleştirilen Gümüştaş Madencilik şirketinin Aydın Doğan'la birlikte ortağı olan Necati Kurmel, Türk siyasetinde ve ticaretinde her zaman giz(em)li kalmayı başarmış bir iş adamı.

İsterseniz aynı konu ile ilgili az biraz arşiv taraması yapalım ve 7 Haziran 2005 tarihinde Yeni Şafak gazetesinde ele aldığımız konu ile ortak noktaları olan Taha Kıvanç'ın makalesine göz gezdirelim; "Süleyman Bey, geçen hafta sonu Kayseri / Develi'ye gitmiş. Sebeb-i ziyareti işadamı Necati Kurmel'in 'Saray Çiftliği'ni ziyaret... Necati Kurmel ülkemize hediye ettiği 'politikacılar' ile ünlü bir işadamı.

Hüsamettin Özkan başbakan yardımcısı olduğu günlerdeki icraatları sebebiyle Meclis soruşturması geçirdi; Yüce Divan'da yargılanıyor. 'Yüce Divan' denilen kurum Anayasa Mahkemesi aslında... Üyelerinin yarıdan fazlası Süleyman Demirel'in cumhurbaşkanlığı döneminde bizzat onun tarafından atanmış kişiler olan Anayasa Mahkemesi'nin yargıçları yargılıyor Hüsamettin Özkan'ı. Yargılanan bir politikacı, yargılayanları atayan eski cumhurbaşkanıyla beraber... Aydın Doğan'ın gazetelerinde bu buluşma haberini okuyan Anayasa Mahkemesi üyeleri nasıl etkilenmişlerdir acaba?"

Taha Kıvanç'ın yazdıklarından anladığımıza göre; nerede bir problem varsa biz orada şapkasıyla beraber 'Baba'yı da görüyoruz. Aman ters anlaşılmasın bu baba başka baba...

Şimdi de 19 Temmuz 2008 tarihli Hürriyet gazetesinden Enis Berberoğlu'nun yazısından bir alıntıyla yola devam edelim: ''istanbul'da Bahçeşehir Üniversitesi'nin Beşiktaş'taki kampusunda çarşamba gecesi toplanan 30 kadar işadamı MHP lideri Devlet Bahçeli'yi dinliyor. Bahçeli açısından bu tür bir toplantı ilk. MHP'li Meclis Başkanvekili Meral Akşener'in lideri adına davet ettiği işadamları arasında şu isimler göze çarpıyor: Necati Kurmel, Nejat Eresin, Enver Yücel, Mehmet Ali Aydın, Yüksel Mermer."

Yapılan bu toplantının AK Partinin kapatma davasının görüşüldüğü günlerde yapıldığını da işte tam da burada ayrıca hatırlatmak isterim.

Şimdi de sözü "İstanbul baronlarından Sarıgül'e, DP ile bütünleş baskısı!" başlığıyla Yeniçağdan ama yeni çağı yakalayamayan Sabahattin Önkibar'ın 10 Ocak 2010 tarihli yazısından alıntılayalım; "Partileşme için pistte bekleyen Mustafa Sarıgül son bir aydır ablukada! Ablukaya alan da, kamuoyunda İstanbul baronları olarak bilinen TÜSİAD'ın büyükleri! Rahmi Koç'dan Aydın Doğan'a, Mustafa Süzer'den İnan Kıraç'a, Necati Kurmel'den Erdoğan Demirören'e, Haluk Ulusoy'dan Erdal Aksoy'a, Adnan Polat'dan Sadık Özgür'e (Kale Kilit Gurubu) Sarıgül ile yakın ilişkisi olan büyük zenginler, Mustafa Bey'in apar topar partileşmesine engel olmak için seferber oldular."

Yukarıdaki listede Necati Kurmel ismine dikkatinizi çekmek istediğimiz gibi Milliyet ve Vatan gazetelerini geçtiğimiz hafta Aydın Doğan'dan satın alan Erdoğan Demirören ismine de dikkatinizi çekmek isteriz.

Umarız bu satışta herhangi bir şaibe yoktur. Milliyet ve Vatan gazeteleri halkın tercihlerini daha fazla hesaba katan bir yayına tez elden kavuşurlar.

Ergenekon operasyonlarının 10. Dalgası olan 7 Ocak 2009 tarihinde gözaltına alınması gereken Bedrettin Dalan, ülkede olmadığı ve yurtdışında olduğu anlaşıldı. Dalan'ın yurtdışına kaçması konusunda uyarıldığı, uyaran kişinin de bir medya patronu olduğu söyleniyordu. Şimdi sizinle birlikte 7. Ergenekon iddianamesinin bazı telefon görüşmelerine gelin bir yolculuk yapalım.

Bedrettin Dalan'ın yurtdışından yaptığı görüşmeler; ''Tape No:8386, 13.10.2008 tarihinde Necati K... ile yaptığı telefon görüşmesinde özetle; Necati K.'nın ''Hiç başka söylelecek lafın yokmu'' dediği, Bedrettin Dalan'ın ''Var var bakarız akşama şey yeni MİT bölge başkanı tayin oldu. Benim yakınım sende tanıyorsun yemeğe çağırdı geliyor musun'' dediği, Necati K.'nın ''Beni çağırmadı'' dediği, Bedrettin Dalan'ın ''Ya senide çağırdı, beni çağırdı demek seni çağırdı demek'' dediği, Necati K.'nın ''Olur gidelim olmazsa'' dediği, Bedrettin Dalan'ın ''Tamam ben sana gelirim beraber gideriz'' ''Oldu peki Allah ısmarladık'' dediği,

Tape No:8429, 24.11.2008 tarihinde Necati K... ile yaptığı telefon görüşmesinde özetle; Necati K.nın ''nerdesin ya'' dediği, Bedrettin Dalan'ın ''İyiyim işte Florida da Miami'de dolaşıyoruz'' ''Bayram sonrasına bileti alıyorum'' dediği, Necati K.nın ''bayram sonrası gel bakalım'' dediği, Bedrettin Dalan'ın ''Artık programı öyle yaptık'' ''Nerden bi yerden haberim yok işte valla varsa sende olacak'' dediği, Necati K.nın ''Barışı arıyorum Burağı arıyorum bulamıyorum ya'' dediği, Bedrettin Dalan'ın ''Barışın numarası yok mu sende'' dediği, Necati K.nın ''Var 5-6 tane numara var hiç birine çıkmıyor'' dediği...

Tape No:8443, 01.01.2009 tarihinde İnan K...ile yaptığı telefon görüşmesinde özetle; Bedrettin Dalan'ın ''Bizim oğlanların dışında benim senden ricam bir de Necati bey var ya bizim'' ''Onunla bir konuş'' ''Yani iki taraf biraz farklı düşünce içindeler'' ''Sen daha iyi değerlendirirsin, iki tarafı dinledikten sonra'' ''Bir telefon aç Necati bey bi uğrasın sana'' dediği... (İstek vakfı ve Yeditepe üniversitesinin baskı işlerini takip eden İlhami Ümit Handan'ın yaptığı 2 telefon görüşmesi:)

Tape No:8515, 07.11.2008 tarihinde yaptığı görüşmeyle ilgili olarak; Bedrettin Dalan'ın iddianamede ifade edilen Ergenekon Terör Örgütüne yönelik yapılacak bir operasyon neticesinde gözaltına alınacağı bilgisini A... D...'ın verdiğini kendisine

Tape No:8525, 11.11.2008 tarihinde Barış DALAN ile yaptığı telefon görüşmesinde; görüşmede bahsettiği Necati isimli şahsın Saray Halılarının sahibi Necati K... isimli şahıs olduğunu, bu şahsın Bedrettin DALAN'ın çok yakın arkadaşı olup boşu boşuna yurt dışına kaçtığını kendisini söyleyerek Türkiye'ye dönmesi için ikna etmeye çalışan şahıs olduğunu, gönderen Necati bey zaten diyerek neyi kastettiğini hatırlamadığını.

Ergenekon iddianamelerine de yansıyan şekliyle gözaltına alınmadan önce Bedrettin Dalan'ı yurtdışına kaçması için bilgi veren kişiler olarak Aydın Doğan ve Necati Kurmel isimlerinin iddia edildiğini görüyoruz.

Bir önceki yazımızın / makalemizin başında Necati Kurmel'in hem Kayserili hem de Çerkez olduğuna atıf yapmıştık. Anadolu insanı olan ve bizimle aynı düşüncede olduğunu bildiğimiz Çerkezler alınmasın ama hem askeri cenahta hem de milli istihbaratta Çerkezlerin eskiden beri önemli bir ağırlığının olduğunu hep duyarız / biliriz.

Seçim kampanyasına Bayburt ve Gümüşhane'den başlayan Başbakan Erdoğan, Aydın Doğan ve Necati Kurmel ortaklığında kurulan Gümüştaş Madencilik'in sahipleri hakkında da umuyor ve arzuluyoruz ki yeteri kadar bilgiye sahiptir. Ya da Ömer Çelişk bu konuda başbakan'ı yeterince bilgi sahibi yapmıştır...

Eğer değilse, biz kendisine bila-bedel, 'twitter'daki dostlarla birlikte, günde 24 saat danışmanlık yapmaya hazırız...

Son olarak İnan Kıraç ismini de siz isterseniz ama 1 numara ama 100 numara olarak bir yerlere yazın. Onu da bir diğer yazımızda ifade ederiz...

Onder AYTAC
http://www.medyafaresi.com/yazi/416/onder-aytac-dalan-in-dayisi-necati-kurmel-mi.html

Etiketler:
dalan dayısı necati kurmel mi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51