NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre





>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
8
9
1
11
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇERKESYA YURTSEVERLERİ'NDEN ÇERKES KAMUOYUNA...

Aylar önce, sitemizden, "Çerkes Soykırım ve Sürgünü"nün tanınması için başta RF olmak üzere ilgili devletlere resmi başvurularımızı yapacağımızı ve artık Çerkes Sorunu'nu uluslararası platformlara taşıyarak demokratik kamuoyuna sesleneceğimizi duyurmuştuk. Bugün, Çerkesya Yurtseverleri olarak RF Devlet Başkanı Medevedev'e ve RF Devlet Duma'sına Çerkes Soykırım ve Sürgünü'nü tanımaları için resmi başvurumuzu yapmış ve Çerkes halkının varlığını garanti edebilmesi için alınması gereken acil önlemlerle ilgili taleplerimizi iletmiş olmanın, yani verdiğimiz bir sözü tutmuş olmanın gururunu yaşıyoruz.
14-05-2011 - kez okundu

Siyaset sahnesinde henüz yeniyiz, birçok eksiğimiz var, hata da yapıyoruz; ama söz verdik: Dünya halklarına esin kaynağı olan bir özgürlük ve bağımsızlık savaşı veren atalarımızın kahramanlıklarını ve fedakarlıklarını örnek alacak, onlara layık olmaya çalışacağız.

Bugün dünya hala Çerkeslere saygı duyuyor ve bizler gururla "ben Çerkesim" diyebiliyorsak; başkaları, "ben de Çerkesim" diyebilmek için bizimle yarışıyorsa; bunu özgürlük aşığı atalarımızın cesaretlerine, fedakarlıklarına ve kahramanlıklarına borçluyuz.

Çerkesya Yurtseverleri olarak 150 yıl önce yaratılan ve o günden bugüne üzerine fazla birşey katamadığımız bu onurlu mirası ve yakılan özgürlük meşalesini devralmak; atalarımıza "fedakarlıklarınız boşa gitmedi, artık rahat uyuyabilirsiniz" diyebilmek ve yokolurken hala geçmişi ile övünen, miras yiyen değil; bugünü, yaptıkları ve geleceğe bıraktıkları ile anılan bir halk olmak istiyoruz.

Kararlıyız! Yılgınlık, korkaklık ve teslimiyet çemberini kıracak; ama başkalarının amaçlarına hizmet etmemiz için üretilen ve bizlere yaldızlı ambalajlar içerisinde sunulan "proje"leri de asla kabul etmeyeceğiz.

Bizler Çerkesiz, Adıgeyiz! Kendi yolumuzda yürüyeceğiz. Ve bizi artık kimse kandıramayacak, kendi çıkarları için kullanamayacak veya başkalarının oyuncağı yapamayacak!

Atalarımıza layık olacak, verdiğimiz sözleri tutup Çerkes ulusal mücadelesini örgütleyecek ve bir gün mutlaka ama mutlaka Çerkesya'da uluslaşacağız.

Çerkes halkını, kardeşlerimizi ve dostlarımızı ulusal mücadelemize ve yurtsever harekete sahip çıkmaya; bütün olanaklarını zorlayarak 21 Mayıs'ta saat 15:00'de Taksim'e gelmeye ve bizlerle birlikte "Ben de Çerkes Soykırımının ve Sürgünü'nün tanınmasını, Çerkesya'nın yeniden kurulmasını istiyorum" diye haykırmaya çağırıyoruz.

Yaşasın Çerkes Kalma Mücadelemiz!

Yaşasın Çerkesya!

Çerkesya Yurtseverleri

Etiketler:
çerkesya yurtseverleri çerkes kamuoyuna

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır