NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
8
1
35WERE~1.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SAMSUNBKD: 21 MAYIS'TA DİRİLİŞE BİR ADIM DAHA

Saygıdeğer Kafkasyalılar! 21 Mayıs, Kafkasya'nın yeniden dirilişinin ilk işaret fişeklerinin yakıldığı 1990 tarihinden bu yana her yıl derin bir hüzünle anılan, 147. yılına girdiğimiz "Büyük Kafkas Soykırımı ve Sürgünü"nün yakıcı tüm hatıralarından "Simurg Anka Kuşu" gibi yeniden doğmaya başlayan özgürlük ve direniş mücadelemizin en önemli sembol günlerinden birisidir. 21 Mayıs günü, her yıl olduğu gibi bu yıl da acılarımızın bir kez daha derinden hatırlandığı, bununla birlikte ulusal bilincimizin ve geleceğe dair umudumuzun güçlendiği bir yas günüdür.
21-05-2011 - kez okundu

Saygıdeğer Kafkasyalılar!

Bizler Samsun BKD üyeleri, bir yandan yas gününü hakkıyla yaşamak, soykırım ve sürgün trajedisini ruhumuzda ve bedenimizde en derin şekilde hissetmek için 21 Mayıs günü boyunca yasımızı gölgeleyecek her türlü sosyal etkinliklerden kaçınırken, bir yandan "Kafkas Soykırımı ve Sürgünü" nü ulusal çizgide anacak ve direniş ruhumuzu yükseltecek tüm dernek, vakıf vb. sivil toplum örgütleriyle birlikte "MAY21 İnisiyatifi"nin çağrısına uyarak saat 13.00'de İstanbul - Taksim'de başlayıp Rus Konsolosluğu önünde sona erecek etkinliğe katılacağız.

Saygıdeğer Kafkasyalılar!

21 Mayıs 1864 tarihinin, Rus emperyalizminin 300 yıllık bir işgal süreci içinde hiç bir ayrım gözetmeden tüm Kuzey Kafkasya halklarına uyguladığı soykırım ve sürgün realitesini simgelediği gün gibi ortadayken, "Stockholm Sendromu"na maruz kalmış kimi kişi, grup ve kurumlarca yıllardır ısrarla sürdürülen sözde "barış", "450 yıllık dostluk ve kardeşlik" iddialarıyla sulandırılmış kontra söylem ve etkinliklere maalesef son dönemde yenileri de eklendi.

"Büyük Kafkas Soykırımı ve Sürgünü"nü ve tarihsel anlamını, Kafkasya coğrafyasının büyük bir kısmından soyutlayıp sadece bir veya birkaç etnik gruba indirgeyerek sunan etnik milliyetçiler de bilerek veya bilmeyerek "Stockholm Sendromu"na maruz kalmış kimi grupların yaptığı gibi sadece; işgal altında tuttuğu Kuzey Kafkasya coğrafyasındaki tüm halkları orta ve uzun vadeli bir planla yok etmeyi amaçlayan bir emperyal güce hizmet etmektedirler.

21 Mayıs, sözde "zafer günü", "450 yıllık barış, dostluk ve kardeşlik" günü değil, "Kafkas Soykırımını ve Sürgününü Anma Günü"dür ve öyle de kalacaktır!

21 Mayıs, sadece mazlum ve mağdur Adige, Abaza ve Vubıh halklarının değil, aynı kaderi paylaşmış tüm kardeş Kafkas halklarının da anma günüdür ve öyle de kalacaktır!

21 Mayıs, soykırımı ve sürgünü; anmadan da öte, tüm kardeş Kafkas halklarının direniş, diriliş ve ortak geleceğe yürüyüş günüdür ve öyle de kalacaktır.

Saygılarımızla. 20.05.2011

SAMSUN BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ

Etiketler:
samsunbkd 21 mayıs dirilişe bir adım daha

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır