NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
2
4SIMD.MP3
apsuva
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
ULUSLARARASI KUZEY KAFKASYA SEMPOZYUMU

Uluslararası Kuzey Kafkasya Sempozyumu 17-18 Haziran tarihlerinde yerli ve yabancı bilim adamlarının katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirilecek.
15-06-2011 - 5 kez okundu

Uluslararası Kuzey Kafkasya Sempozyumu (2011) İstanbul'da Gerçekleştirilecek

Akademik organizasyon komitesinin verdiği bilgiye göre; Kuzey Kafkasya'nın tarihçesi, etnik yapısı, bölgede konuşulan diller, sosyal ve dini hayat ile çatışma alanları ve çözüm önerilerinin masaya yatırılacağı sempozyumda, 20'nin üzerinde tebliğ sunulacak. Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği'nin himayesinde Kafkas Vakfı ve Fatih Belediyesince desteklenen sempozyum, 17-18 Haziran'da altı oturum halinde Fatih, Ali Emiri Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Sempozyumla ilgili açıklamada organizasyona Rusya, Almanya, Japonya, Kuzey Osetya, Gürcistan, Dağıstan, Tataristan'dan bilim adamları yanısıra, Türkiye'de Kuzey Kafkas derneklerinin yakından tanıdığı isimlerin de katılacağı ifade edildi. Akademik organizasyon komitesinin verdiği bilgiye göre, Sempozyum ve Çalıştay'da 'Kafkasya kültürünün en önemli parçası olan dilden, soykırıma, yaşanan göçlerden dini hayata kadar bölgeden tarihten günümüze gelen sorun ve beklentileri en geniş yelpazede ele alınacak. Uluslararası hukuka dair güncel sorunları, sosyal yapıyı ülkemizin farklı üniversitelerinde görev yapan akademisyenleriyle masaya yatırılacak. Çalıştayın sonunda, bölgenin huzurlu geleceği için uygulanabilecek rasyonel ve insani çözüm önerileri kamuoyu ile paylaşılacak"

Politik amaçlardan uzak bir çerçevede organize edilen sempozyumla, Kafkasya coğrafyasında huzurun tesisine katkı amaçlanıyor. Organizasyon çerçevesinde Osmanlı Belgelerinde Kafkasya başlıklı serginin yanı sıra Kafkas danslarından örneklerin de yer alacağı sunumlar yer alacak.

http://www.haberx.com/uluslararasi_kuzey_kafkasya_sempozyumu_yapiliyor%2817,n,10701927,400%29.aspx

Etiketler:
uluslararası kuzey kafkasya sempozyumu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır