NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED1.MP3
1
4WORED3.MP3
9
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Kafkasya

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
İBRAHİM YAĞAN’DAN ÇERKESYA YURTSEVERLERİNE MESAJ

Geçtiğimiz günlerde Abhazya’da bulunan Kabardey Balkar toplumsal hareketi ‘Xase’ lideri İbrahim Yağan ve ailesi Nalçik’e geri dönerken Cherkessia.net Maykop bürosunu ziyaret etti.
28-08-2011 - kez okundu

Geçtiğim günlerde Abhazya’da bulunan Kabardey Balkar toplumsal hareketi ‘Xase’ lideri İbrahim Yağan ve ailesi Nalçik’e geri dönerken Cherkessia.net Maykop bürosunu ziyaret etti.
 

Geçtiğim günlerde Abhazya’da bulunan Kabardey Balkar toplumsal hareketi ‘Xase’ lideri İbrahim Yağan ve ailesi Nalçik’e geri dönerken Cherkessia.net Maykop bürosunu ziyaret etti.

Maykop’ta Yağan, sitemiz yöneticilerinden Khuade Adnan ve site yazarlarından Huvaj İbrahim, Açumıj Hilmi’nin yanısıra Çetaw Levent Kabardey Balkar Cumhuriyetinde yaşanan son gelişmeler hakkında durum değerlendirmesinde bulundular.

İbrahim Yağan Kabardey Balkar’da tüm engelleme çabalarına rağmen Balkar, Kazak ve diğer azınlıklar ile diyalogun kurulma çalışmalarının ilerlediğini, karşılıklı ilişkilerin geliştirilmeye başlandığını belirtti.

Bu ilişkilerin ortaya çıkmasını engellemek amacıyla kendisine yapılan saldırı üzerine Türkiye’den Çerkesya Yurtseverleri, Tızıfed Çerkes Gençliği Grubu ve kendisine destek verenlere teşekkürlerini iletti.

Kabardey Balkar Cumhuriyetinde yürütülen tüm bu çalışmaların yanısıra Türkiye’deki Çerkes(Adıge)lerle olan ilişkilerin daha da geliştirilmesi için, karşılıklı yüz yüze durum değerlendirmelerinin yapılmasının da çok önemli ve gerekli olduğunu düşündüğünü belirten Yağan, hem bu sebepten hemde Türkiye’den kendisine destek olanlara şahsen teşekkür etmek için sonbahar aylarında Türkiye’yi ziyaret etmek istediğini ifade etti.

Khase Başkanı ayrıca içinde bulunduğumuz günlerde bu ziyaretini yapmasının daha uygun olmasına rağmen ne yazık ki kendi yoğun programı gereği, böylesi bir geziyi ancak sonbahar aylarında gerçekleştirebileceğini söyledi.

Sohbet esnasında Yağan, şaka ile karışık; Başka işim olmasa da yayladan atları getirmeden Türkiye’ye gidersem hayvanlara yazık olur, bunu her Çerkes anlar.” dedi.

Cherkessia.net / Batı Çerkesya-Maykop

Etiketler:
ibrahim yağan çerkesya maykop mykop xase kabardey balkar cherkessia.net abhazya khuade adnan açumıj hilmi huvaj ibrahim çetaw levent

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır