NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
35305319 - Adige Nise 15.MP3
apsuva
13
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Basından

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
PUTİN: KAFKASLAR BAĞIMSIZ YAŞAYAMAZ

Kremlinin desteklediği ilk Çeçenistan lideri Ahmet Kadirovun 60. doğum günü sebebiyle açıklamalarda bulunan Putin, Kafkas cumhuriyetlerinin bağımsız yaşayamayacağını dile getirdi
02-09-2011 - kez okundu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Kafkas cumhuriyetlerinin bağımsız yaşayamayacağını, bir kısım ülkelerin ekonomik ve siyasi olarak işgal edecekleri bölgeyi Rusya’yı zayıflatmak için kullanacaklarını iddia etti.

Kremlin’in desteklediği ilk Çeçenistan lideri Ahmet Kadirov’un 60. doğum günü sebebiyle Çeçen devlet televizyonu Vaynah’ın direktör yardımcısı Medina Edelbiyeva ve Çeçenistan Cumhurbaşkanlığı basın sekreteri Alvi Kerimov’un sorularını yanıtlayan Putin, bölgenin Rusya’dan ayrılmasını isteyenlerin ne söylediklerini bilmediklerini kaydetti.

Bir ülkenin topraklarından bir kısmı ile ilgili problemleri reddettiği zaman o ülkenin tamamı ile yok olmasının başladığını anlatan Putin, “Ahmet Kadirov’un dediği gibi, Kuzey Kafkasya cumhuriyetleri tek başına bağımsız var olamazlar. Bilinen yabancı güçler tarafından ekonomik ve ruhsal olarak işgal edilir. Sonrasında da Rusya’yı zayıflatmak için kullanılır” dedi.

Putin, Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov’un işini iyi yaptığını ve savaşla anılan bir ülkede durumu tersine çevirdiğini söyledi. Tüm insanların zayıf ve güçlü yanlarının olduğunu, Kadirov’un da herkes gibi bir kısım problemleri olabileceğini vurgulayan Putin, “Ancak o güvenilir bir insan. Ben bunu çok takdir ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:
putin kafkasya kadirov çeçenistan bağımsız bağımsız kafkasya

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır