NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
11
10
4WORED1.MP3
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Basından

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KAYSERİ BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ KERMES DÜZENLENDİ

Birleşik Kafkasya Derneği’nin Hunat’ta düzenlediği kermeste Çerkez yemekleri, takıları ve el işleri sergilendi. Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Aydın Çalışkan, kermesten elde edilecek gelirin öğrenci bursu olarak değerlendirileceğini ifade etti.
11-09-2011 - kez okundu

Birleşik Kafkasya Derneği, öğrenciler yayarına bir kermes düzenledi. Açılışta konuşma yapan Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Aydın Çalışkan, kermesin iki farklı amacının olduğunu belirterek; “Bu kermesten elde edilecek gelirlerin tamamı öğrenciler için burs olarak değerlendirilecektir. Kermesin ikinci amacı da Çerkez yemeklerini ve Çerkez motifleri taşıyan el işlerini Kayserililere tanıtmaktır” şeklinde konuştu.
 
Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Aydın Çalışkan’ın konuşmasının ardından dua okundu ve Kurdela kesilerek kermesin açılışı yapıldı. Daha sonra Dernek Başkanı Çalışkan ve dernek üyeleri kermeste el işlerinin yer aldığı bölümü gezdi.

Birleşik Kafkasya Derneği Kadınlar Komisyonu Başkanı Gülhan Cengiz de bir açıklama yaparak dernekteki bayanların el işleri ve Çerkez yemekleriyle kermese katkı sağladığını ifade etti.
 
Kermese Gebze’den katılan Gökhan Demircan da, kermeste sergiledikleri Çerkez takıları hakkında bilgiler verdi. “Paçiş” adlı ritim aletini de tanıtan Demircan, paçişin düğünlerde çok kullanılan bir alet olduğunu ve yaklaşık 10 kişinin çıkarabildiği alkış sesini çıkardığını söyledi.

Etiketler:
birleşik kafkasya derneği bkd kayseri bkd kayseri aydın çalışkan gökhan demircan çerkez yemekleri kadınlar komisyonu çerkez motifleri

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır