NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
4WORED3.MP3
11
4SIMD.MP3
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Kafkasya

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
30-EYLÜL ZAFER (AYAAYRA) BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

30 Eylül Abhazya’nın kurtuluş günüdür. Abhazya, Gürcistan’ın 14 Ağustos 1992’de başlattığı işgal ve ilhak amaçlı saldırısına karşı verdiği özgürlük savaşını 30 Eylül 1993’de kazandı. Abhazya halkı bu zaferle özgürlüğe ve bağımsızlığa kavuştu.
30-09-2011 - kez okundu

Abhazya’nın 30 Eylül zaferi yakın tarihimizin en muhteşem destanıdır. Bu, yurtseverliğin, cesaretin ve azmin olduğu kadar kardeşliğin, birliğin ve dayanışmanın da destanıdır. Abhazya halkı bu zaferi kardeş Kafkas halklarıyla omuz omuza savaşarak kazandı. İşgal kuvvetlerine karşı direnişin başladığı ilk günden itibaren Adigey’den, Kabardey-Balkar’dan, Karaçay-Çerkes’den, Çeçenistan’dan, Dağıstan’dan, Osetya’dan, Rusya’dan, Türkiye’den, Suriye’den, Ürdün’den ve dünyanın pekçok ülkesinden binlerce gönüllü Abhazya’nın yardımına koştu. Yüzbinlerce insan Abhazya’ya siyasi ve ekonomik destek için seferber oldu. Abhazya’nın 30 Eylül zaferi kardeşliğin ve kadim dostluğun, anavatan-diyaspora dayanışmasının, birliğin ve birlikteliğin zaferidir. Bu zafer hepimizindir…

Abhazya bugün özgür ve bağımsız bir ülkedir. Bünlere kolay gelinmedi. Kendinden kat be kat güçlü bir saldırgana karşı, neredeyse imkansızı başararak bir savaşı kazandı. Peşinden 10 yılı aşkın süreyle ağır bir ambargoya, uluslararası baskıya ve şantaja direndi. Bitip tükenmez provakasyonlara, sabotajlara, yeni saldırı girişimlerine karşı kendini korudu. Tarih boyunca gaspedilmeye çalışılan özgürlük ve bağımsızılık hakkına sahip çıkarak küllerinden yeniden doğdu. Abhazya halkı bunu başardı. Bu başarı bize sevinç ve övünç vermekle kalmadı, tüm dünyada özgürlük, barış ve adalete inanan, bu uğurda mücadele veren tüm insanlara umut, güç ve cesaret verdi.

Bu zafer hepimizindir. Bu özgürlük, bu bağımsızlık hepimizin...

Abhazya’yı zafere, özgürlüğe ve bağımsızlığa taşıyan, başta V. Ardzınba olmak üzere bu başarıya öncülük eden tüm siyasi ve askeri liderleri, bu mücadelede saf tutan tüm yiğit insanları selamlıyor, önlerinde saygıyla eğiliyoruz.

Abhazya’ya özgürlüğünü ve bağımsızlığını kazandıran 30 Eylül 1993 zaferinin yıldönümünü bu yıl diyasporada da büyük bir şölenle kutluyoruz. Hem bu zaferi mümkün kılan Abhazya’nın ve tüm Kuzey Kafkasya’nın yiğit evlatlarını onurlandırmak için, hem tarihimize ve geleceğimize hep birlikte daha güçlü bir iradeyle sahip çıkmak için, tüm halkımızı bu büyük kutlamaya davet ediyoruz.

AYAAYRA ZAFER KUTLAMALARI VE KAFKAS ŞENLİĞİ

Etiketler:
30 eylül Abhazya zafer bayramı bağımsız abhazya gürcüstan işgal şavaş

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır