NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
35WERE~1.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
8
10

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Kafkasya
TATİL YERİNE İKİ SAATLIK YOL

2015 yılında Mineralnıye Vodı şehrindeki uluslararsı hava alanından Kuzey Kafkasya ve Kara Deniz tatil yerlerine sadece iki saatte gidilebilecektir. Eski yolların rekonstrüksyonu ve yeni yolların yapımı için 300 milyon dolar yatırılacaktır.
01-11-2011 - 5 kez okundu

2015 yılında Mineralnıye Vodı şehrindeki uluslararsı hava alanından Kuzey Kafkasya ve Kara Deniz tatil yerlerine sadece iki saatte gidilebilecektir.  Eski yolların rekonstrüksyonu ve yeni yolların yapımı için 300 milyon dolar yatırılacaktır.

Rusya’nın güneyindeki en büyük hava alanından Kuzey Kafkasya’nın bütün yeni tatil ve kür yerleri iki saatlık yol mesafesinde olacaklar. Önümüzdeki beş yıldan daha az bir zaman içerisinde bölgedeki tüm ulaştırma altyapısı uluslararası düzeye çıkacak. Elbrus dağı ve Mineralnıye Vodı’deki Rus “ Karlovı Varı” kür yerleri zaten şimdiden binlerce turisti çekiyor, ama gelecekte bu sayı kat kat artmış olacak.Bunun için daha güvenilir ve daha konforlu yol yapımına öncelik tanınacaktır.”Kuzey Kafkasya kür yerleri” devlet korporasyonunun Genel Müdür Yardımcısı Rostislav Murzagulov’un söylediğine göre her hangi bir kayak merkezine çok çabuk ulaşmak mümkün olacaktır.

Kaftasya’nın ulaştırma altyapısı  Rusya’nın birçok bölgesindekinden daha iyidır.Mesela, bizim tatil tesislerine çok yakın bulunan bir eski  askeri hava  alanı, Avrupa’daki her hangi bir kayak merkezinin sahip olduğu   gibi küçük bir sivil  hava alanına dönüştürülebilir.   

Şimdilik Kuzey Kafkasya’da sadece Mineralnıye Vodı’da bir uluslararası hava alanı vardır. Hemen hemen 60 miliyon dolara mal olan rekonstrüksyonu  tamamlanmış sayılır.

Hava alanının yeni kalkış-iniş pisti yapıldı, çıkış ve geliş bölgeleri genişletildi. Ayrıca, yolcunun güvenlik muayenesini soymadan yapmak imkanının veren  homoscannerler, metal arama ve röntgen cıhazları satın alındı. Hava alanının güvenlik sorumlusu Aleksandr Belaykin, Mineralnıye Vodı havaalanındaki güvenlik sistemleri Avrupa’nın büyük  hava alanlarındaki gibidir, dedi.

Rekonstüksyondan önce Mineralnıye Vodı’deki hava alanı, uçakların  her beş dakika kalkıp inecekleri,   bölgenin tek uluslararası hava alanı idi. Bugün  biz  yüksek güvenlik düzeyini sağlayarak  aynı uçuş rejimini devam ettirebiliriz. Hava alanının yeri de çok uygun olup kendi hava alanları olmayan Kabarin-Balkar ve Karaçay-Çerkes nüfusuna da hizmetini sunuyor. Nalçik hava alanı sık sık sis yüzünden kapalı duruyor. Çeçenistan, İnguşetiya ve Stavropol bölgesinde oturanlar havaalanımızı tercih ediyor.Toplam olarak ikibuçuk milyon kişiye hizmet sunuyoruz.

Bugünkü tarih itibarı ile bölgenin başlıca hava alanı iki binden fazla yolcuyu 24 saatte kabul  edebilecek kapasitededir.Ama  kapasitesi zamanla birkaç kat artmış olacak. Ayrıca, küçük uçaklar için hava alanlarının kurulması ve demiryolunun modernleştirilmesi planlanmıştır.                                    

Etiketler:
kuzey kafkasya tatil yol mineralniye vodi nalçik çeçenistan stavrapol karaçay-çerkes havaalanı uçak

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır