NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
2
4SIMD.MP3
8
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Basından
4. ULUSLARARASI TIP KONGRESİ ÖZET BİLGİ

Değerli hemşehrilerimiz; Sevgili kardeşimiz, Sn. Prof. Dr. Günsel Şurdum AVCI' nın 7-8 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen 4. Uluslararası Tıp Kongresinin özetini ekli dosyada bulabilirsiniz. Çalışmalarından dolayı kendisini tekrar kutlar, başarılar dileriz.
07-11-2011 - 5 kez okundu

Değerli Dostlarım,                                          27. 10. 2011                                                                                                                                                                                                 
İlk üçü 2008, 2009 ve 2010 yıllarında Kabartay-Balkar Devlet Üniversitesi ev sahipliğinde Nalçik’te  yapılan "“Çağdaş Tıpta Gelişmeler"” konulu Uluslararası Tıp Konferansları’ nın 4üncüsü, 7-8 Ekim 20011 tarihlerinde İstanbul' ’da gerçekleşmiştir.

Dünya Çerkez Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri de yönetim kurulu toplantılarını 7 Ekim 2011 günü İstanbul’da yapmayı planlamış ve konferans süresince konuğumuz olmuşlardır.

Konferansın bu yıl İstanbul’da düzenlenmesi, Türkiye’deki güncel tıp uygulamalarını yerinde görmek amacı ile Nalçik Üniversitesi tarafından, 21 Mayıs 2011 tarihinde Nalçik’te bulunduğumuz sırada istenmiş,  bilimsel program da bu amaç doğrultusunda, Türkiye’den tıbbın her dalında en güncel teknolojileri uygulayan 43 bilim insanımızın katılımı sağlanarak hazırlanmıştır. Yurt dışından da, Almanya, Ürdün, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin Halk Cumhuriyeti ve Amerika’dan 8 kadar bilim insanının davet edildiği konferansa, Atavatanımız Kabartay-Balkar Cumhuriyeti’nden 18 değerli bilim insanımız da sunum ile katılmışlardır.
Türkiye’de, Kafkas Dernekleri Federasyonu’muz adına yürüttüğümüz bu konferansa,  İstanbul Üniversitesi ve Türk Kardiyoloji Derneği de destek veren kurumlar olmuşlardır.

Konferans açılış konuşmamda da açıkladığım gibi, 4 ay kadar kısa bir sürede hazırlanması gereken konferansın ilk bir ayı, Büyükşehir Belediyemizden konferans merkezi tahsisi çabaları ile,  ikinci ayı ise  tıbbi ilaç ve alet firmalarından sponsorluk sağlama çabaları ile geçmiştir.

Tıp Endüstrisinin sponsor programlarını bir yıl öncesinden kesinleştirmeleri ve olanaklarının sınırlandırılmış olmaları yanı sıra, bizim konferansımız gibi tıbbın bir çok dalında değil, belirlenmiş-sınırlı dallardaki kongrelere sponsor olma tercihleri nedeni ile,  benim ve birçok hocamızın ciddi israrlarına ragmen, bünyesinde Adige hemşehrilerimizin de bulunduğu firmalar dahil,  Hasfarma dışında,  hiçbir tıbbi firmadan maddi destek sağlayamadık.

Bu durumda, 70.000 TL civarında bütçesi öngörülen tıp konferansını “maddi kaynak bulamıyoruz” bahanesi ile iptal etmenin, Türkiye diyasporası için utanma vesilesi olacağını düşünerek, benzeri her etkinliğimizde,  büyük bir duyarlılık ve özveri ile katkıda bulunan  değerli hemşehrilerimize,  maddi katkı için  başvurmak zorunda kaldık.

Belediyemizden konferans salonu sağlayamayınca,  önce, merkezi olması nedeni ile İstanbul Hilton Oteli’nde yapmayı düşündüğümüz, konferansı,  tıbbi firma sponsoru da bulamayınca,  Emekli Baş Komiser Sayın Orhan Özmen' ’in aracılığı ile Boğaz’ın Baltalimanı sahilindeki İstanbul Polis Moral Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirdik. Yurt içi ve yurt dışı konuklarımızı da aynı merkezde ağırlamak bizlere büyük kolaylık sağladığı gibi,  konuklara da, iki kıtayı ayıran Boğaz’ın kıyısında olmak büyük bir keyif verdi.

Konferans,  Haziran ayı başında yapılan ilk duyuru ile büyük ilgi gördü ve yurt içinden ciddi bir katılım oldu.  Yurt dışı katılımlar da eklenince,  bilimsel program çok genişledi ve ancak aynı anda iki ayrı salonda yapılması zorunluluğu doğdu.  Katılmış olanların gördüğü gibi, biri 200 diğeri 60 kişilik,  iki salon hazırlandı,  simultane tercüme sistemi kuruldu.

Konferans duyurusu için hazırladığımız, 3 dakikalık İslamey fon müzikli tanıtım videosunun (www.dogalbypass.com web sitesinden görülebilir, henüz kaldırılmadı ) oturum başlarında ve İslamey Dansının da, tüm zerafetiyle, aralarda sık sık gösterilmesi, açılış yemeğindeki İstanbul Kafkas Kültür Derneği (Bağlarbaşı) Gençler Ekibinin Folklor Gösterisi ve ikinci gün sonunda,  250 kişilik tekne ile Boğaz Gezisi sırasında  Nehuş Kerim' ’in “Si Kabardey” şarkısı eşliğindeki danslarımız ile, yabancı konuklar kültürümüzden örnekler de görmüş oldular.

Konferans Başkanı, daha önceki yıllarda olduğu gibi, Almanya’nın Erlangen şehrinde Kalp Cerrahı olan,  Suriye asıllı Abzeh  Prof.  Faidi Omar Mahmoud’' du. Yerel Başkan olarak benim görev üstlendiğim konferansın en başından itibaren her döneminde, Dünya Çerkes Birliği Başkan Yardımcısı Sayın Orhan Özmen ile birlikte çalıştık.  Sabancı Üniversitesi İngilizce Hocası Sayın Mine Bağ,  İngilizce olan program ve konferans özet  kitapçığının hazırlanmasında,  ciddi zaman ve emekle,  katkıda bulundu.  Amiral Bristol Hemşireleri Derneği Başkanı Sayın Ayşe Pişkin Özinci,  konferans öncesi ve sırasında ciddi görevler üstlendi.  JNR Kongre ve Fuar Organizasyonları Firması sahibi Sayın Haktan Öztunalı, en başından son gününe kadar, her araştırma ve çabamızda yanımızda oldu ve konferansımıza ciddi katkılarda bulundu.

Kuşkusuz,  bir tıp konferansında, en büyük emeği verenler,  bilimsel sunumlarda bulunan bilim insanlarıdır.  Yıllar içinde büyük emeklerle yaptıkları çalışmaları ve birikimlerini, yine uzun zaman ve emeklerle 15 dakika içinde özetlemek üzere hazırlanarak, konferansımızda sunmuşlardır. Ayrıca, 25 kadar konuşmacımız yurt dışından gelmek zahmet ve masrafına da katlanmışlardır.

Konferans kitapçığımız, kapağındaki Elbruz Dağı ve İstanbul fotoğrafı yanı sıra, uluslar arası katılımın işareti olarak 11 Ülke Bayrağı, 120 sayfa içinde ayrıntılı program yanı sıra tüm konuşmacıların sunum özetleri, özgeçmişleri, hatta fotoğraf ve e-mailleri, el birliği ile gerçekleştirdiğimiz konferansın belgesi olarak kütüphanelerimizde yer etmiştir.

Yukarıdaki ayrıntılı açıklamaları, bilgilendirmek yanı sıra katılmayanları özendirip biraz da pişman etmek amacıyla yazdım. Hazırlanmış olan iki salon da her oturumda dolacak kadar katılım olsa idi, biz emek verenler kadar katılımcıların da çok memnun olacaklarını düşünüyorum.

Büyük bir ciddiyetle önemseyerek ve dört ay gibi bir sürede, mesleki çalışmalarımızı askıya alarak gerçekleştirebildiğimiz bu konferansa,  organizasyonda yer alarak,  bilimsel programda sunumda bulunarak, parasal ve emek ile katkıda bulunarak, konferansa katılarak,  destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.

Önümüzdeki yıllarda, Kafkasya,  ya da diğer ülkelerde düzenlenmesi muhtemel tıp konferasları için,  geçmiş 4 konferansı göz önünü alarak , Nalçik’teki yetkililere ve Konferans Başkanımıza iletmek üzere önerilerinizi  bekliyorum.

Güzel günlerde ve başarılı organizasyonlarda bir araya gelmek ümidi ile sağlık ve mutluluk dileklerimle.

Prof. Dr. Gunsel (Şurdum) Avcı,
“Çağdaş Tıpta Gelişmeler” 4. Uluslararası Tıp Konferansı
Yerel Başkanı
       


                                           
BİLANÇO  Nalçik-İstanbul 2011
REGISTRATIONS (KAYIT ÜCRETLERİ)
 1 - Dr. Şuayip Dağıstanlı...............450 TL.
 2 - Dr. Aytül Papatya....................450  TL.
 3 - Dr. Zeki Ertuğ..........................450  TL.
 4 - Dr. Amira Baker......................450  TL.
 5 - Dr. Hadi Nural........................250 TL.
 6 - Dr. Ali Kılıç..............................450 TL.
 7 - Dr. Neslihan Aydın..................450 TL.
 8 - Boehringer (Dr.A.M.Esen).......225 TL.
 9 - Dr. Suat Berzeg.......................225 TL.
10 - Dr. Dane Ediger......................225 TL.
11 - Dr. Janberd Dinçer.................450 TL.
12 - Dr. Ümit Dinçer.....................225 TL.
13 - Dr. Setenay Süzer..................200 TL. €.

Dr. Faisal Ezzeddeen Tsai.............450 TL.
Dr. Serap Alpsoy...........................735 TL.
Dr. Arzu Oezçelik..........................250 TL+ 100 €.
Dr. Abida Nart...............................370  $ + 20 TL.
Dr. Sabahat Baybaş.......................300 $.
----------------------------------------------
Kayıt ve otel (Registration and accomodation) = 8.941 TL (3.649 Euro)

MADDİ KATKILAR    (FINANCIAL  CONTRIBUTIONS)
Prof. Dr.  Bingür Sönmez...................................................10.000 TL.
Prof. Sönmez’in Hastası (Patient of Prof. Sönmez)...........10.000 TL
Nart Tur (Sayın Yaşar Nogay)..............................................7.500 TL.
Dr. Nusret BAŞ.....................................................................6.000 TL.
Doğan ÖZDEN......................................................................5.000 TL.
Nahit SERBEST.....................................................................3.000 TL.
Nihat YILMAZ......................................................................2.000 TL.
HAS FARMA.........................................................................2.483 TL.
Dostluk Kulübünden ;..........................................................5.000 TL.                             
       Raif BALKAROĞLU..........1.000 T.L.
       Hayal DEMİROLUK.........1.000 TL.
       Muammer KOÇER..........1.000 TL.
       Ulvi ÖZCAN.......................500 TL.
       Naci ÖZDEN......................500 TL.
       Naim SABANCI.................500 TL.
       Servet ÖZTÜRK.................500 TL.
           --------------------------------------------

TÜM TOPLANAN NAKİT (Total Accumulated Cash) :  59. 924 TL.
                                                          KONFERANS HARCAMALARI (Conference expences)
Simultane Çeviri (Ses ve Görüntü Sistemi)...........................12.744 TL.
KONAKLAMA ……….(4596+2240+554+6865)........................14.255 TL.
TOPLU YEMEKLER.................................................................25.800 TL.          
Kongre Çantaları.....................................................................2.600 TL.
Kalem........................................................................................250 TL.
Basım İşleri (Defter,Yaka Kartlık, Davetiyeler).....................3.050 TL.
Pankart...................................................................................100 TL.
Hediyelik Eşya......................................................................1.100 TL.
Kongre Kitapçığı ve videosu hazırlıkları................................1.200 TL.
Tekne Gezisi.........................................................................1.200 TL.
Ekip Oyuncularına yemek.......................................................300 TL
Ağırlama yemekleri.................................................................950 TL
JNR KONGRE- FUAR LTD......................................................2.500 TL.
-----------------------------------------------------------
TOPLAM HARCAMALAR (Total Expences)......................... 66.049 TL


DİĞER KATKILAR ( OTHER CONTRIBUTIONS)

Prof. Dr. F.O.Mahmoud (Konferans kitabı, sertifika vs. basımları)......................2.600 €. (6370 TL)
Prof. Dr. Gunsel Avcı ( Yapılan giderlerdeki pay)..................................................6.125 TL
Doğan Özden (Ağırlamalar)..................................................................................2.500 TL
VİPSAŞ (İki gün boyunca 2 salonda Video çekimi)...................................................Katkı
RADYO TEK ADİGE (İki gün ve gecelerde fotograf çekimi).......................................Katkı
İST. Kafkas K.Derneği (Bağlarbaşı)  Gençler Folklor Ekibi (İlk gece gösterisi)...........Katkı
Bahçelievler Bl.Bşk. Osman Develioğlu (4 gün otobüs tahsisi)................................KatkıNOT:
Yukarıdaki tüm harcamalar belgeli olup,  Garanti Bankası Valikonağı Şubesinde açılan Konferans hesabına yapılan tüm havalelere fatura verilmiştir.

Etiketler:
Prof. Dr. Günsel Şurdum AVCI 4. Uluslararası Tıp Kongresi Türk Kardiyoloji Derneği hasfarma nalçik dünya çerkez birliği Prof. Faidi Omar Mahmoud

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır