NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
8
4WORED3.MP3
12
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
YENİ, YİNE, YENİDEN… KAMUOYUMUZA,

İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde (Bağlarbaşı) bir olağan Genel Kurul daha tamamlandı ve yeni Yönetim Kurulu gündemini belirlemeye başladı.
17-11-2011 - kez okundu

YENİ, YİNE, YENİDEN…
 
Kamuoyumuza,
 
İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde (Bağlarbaşı) bir olağan Genel Kurul daha tamamlandı ve yeni Yönetim Kurulu gündemini belirlemeye başladı.  
 
Değişmekte ve dönüşmekte olan bu yaşlı kürenin en kadim kültürlerinin birinden bugünlere kadar taşınmış olan kimliklerimiz, ana vatanından çoktan koparılmış, farklı coğrafyalarda farklı yaşam biçimlerinde var olmaya çalışıyor.  
 
Biliyoruz ki; KİMLİĞİMİZLE VAR OLAMAMAK ASLINDA YOK OLMAKTIR. Bunun farkına varmak değiştirebilmenin ön koşuludur. Dernekler, vakıflar, platformlar, sivil inisiyatifler,  örgütlülüklerin yıllardır özverilerle sürdürdüğü kimliği koruma çalışmaları ile bugünlere gelebildik ve bugünden yarına sahip çıkmak, yeniden üretmek, yeniden tanımlamak için katılımcı, paylaşımcı, şeffaf bir yönetim anlayışı ile yoldayız.  
 
Diyoruz ki; yaşamın yasası gelişme yasasıdır. Gelişmenin ve ifadenin olduğu yerde yaşam vardır.
 
Diyoruz ki;  hayatın her hangi bir alanında özgürce var olabilmenin yolu bizi biz yapan kimliğimize, kendimize sahip çıkmayı seçmekten geçer.  
 
Diyoruz ki; çağın, gelişmelerin ve dinamiklerin kesiştiği bir değişimi, sorumluluğu her bireyin hissedeceği kimlik aidiyeti ile gerçekleştirebiliriz.
 
Diyoruz ki; tarih boyunca hayata, gelişmeye uyum sağlayanlar, varoluşlarını yeniden üretebilenler ayakta kalmıştır.  
 
Diyoruz ki; yeniden üretmek, toplumun bütün kesimlerinin, özellikle de en dinamik kesimlerinin yani gençlerin ve kadınların katılımıyla mümkündür.
 
Diyoruz ki; özgüveni yüksek gençler toplumumuzun temel değerlerindendir, Xabze toplumunun özelliklerindendir. Ve Xabze; ritüeller silsilesi ile tarif edilemeyecek kadar derin ve kadimdir. Bu çerçevede, deneyimlerini görerek - yaşayarak aktaran bir toplumun kentlerdeki dernek yapılanmalarında, kuşaklar arası ilişkiler özel önemdedir.  
Diyoruz ki; nerede duruyor, ne düşünüyor olursanız olun, köklerinizi ne kadar tanıyor olursanız olun, kendinizi ifade edebileceğiniz ortamı birlikte yaratalım.
 
*Gençliğin karar sürecinde söz sahibi olmasını, Yönetim Kurulu dahil yönetim organlarında görev almasını sağlamak istiyoruz.
*Gençlere yönelik özel çalışmaları, gençlerle birlikte oluşturacağımız program çerçevesinde uygulamak istiyoruz. Bu program hayatın içerisindeki ihtiyaçları, eğitimi, iş      olanaklarını, eğlenceyi, kültürü, paylaşmayı, konuşmayı, kısaca yaşamayı mümkün kılsın istiyoruz.
*Tarih/Araştırma/Kültür  gibi alanlarda birlikte üretelim, paylaşalım ve bu paylaşımlar üzerinden yarınımızı tasarlayalım istiyoruz.  
*Birbirimizi görebileceğimiz, birbirimize dokunabileceğimiz, sesimizi duyabileceğimiz, göz teması ile tartışabileceğimiz ortamları birlikte oluşturalım istiyoruz.
*Kimliğe dair her düşüncenin özgürce ifade edilebileceği zeminler oluşturalım, ‘ötekileştirme’leri reddedelim istiyoruz.
 
Görüşlerimizi özgürce ifade edebilmeyi arzu ettiğimiz kadar; düşüncelerin tartışılması ve süzgeçten geçirilmesi ile doğruya ulaşabileceğimiz gerçeğinden hareketle, her birimizin doğal üye olduğu dernek çatısı altında farklı düşüncelerin de ifade edilebilmesinin önünü özellikle açmak için de çaba göstermeliyiz. Bilgiyle donanmanın önemine inanmalıyız. Fikir sahibi olmanın yetmeyeceğine önce biz inanmalı, sonra da çevremizi inandırmalıyız.
 
Birbirimize bakacak gözümüz, söyleyecek sözümüz olmalı.
 
Gelin! Genç, kadın, erkek, toplumsal aynamıza birlikte bakalım.

istanbul kafkas kültür derneği

Nuhkuyusu Caddesi No:110 Bağlarbaşı / Üsküdar      Tel: (0216) 651 00 88  Fax: (0216) 651 00 89
                               www.istanbulkafkaskultur.org      e-mail : info@istanbulkafkaskultur.org

 

Etiketler:
istanbul kafkas bağlarbaşı kafkas kafkas kültür kafkas kültür kafkas yönetim istanbul bağlarbaşı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır