NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
1
35WERE~1.MP3
4WORED1.MP3
11

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora
MARAŞ KKKD AHLATTAKİ DEPREMZEDE HEMŞERİLERİMİZİ ZİYARET ETTİ

Büyük acıyı yüreğinde hissederek Van’daki depremzedelere yardım elini uzatan “Derneğimiz, bu kez kardeşliğin gereğini yerine getirmek için Ahlat’a gitti.
26-11-2011 - 5 kez okundu

Derneklerimizin faaliyetlerinin sadece ekip ve kültürel çalışmalardan ibaret olmadığını gösteren Maraş derneği yöneticilerimize çok teşekkür ediyor.Asimile olmamak için dernekleşip çalışan Ahlat derneğimizi tebrik ediyoruz.Ayrıca fotoğraflarda duvarlarda gördüğümüz Nartajans takvimleri bizimde emeklerimizin boşa gitmediğini Türkiyenin ve Dünyanın değişik yerlerine çalışmamızın ulaştığını görmek adına bizi çok mutlu etti.

NARTAJANS

 

Dernek başkanı Şahver TUNA, beraberinde,  üyeleri temsilen Nebahattin ELAGÖZ, gençlik kollarını temsilen Mahmut DUMAN ile Ahlat’a giderek acılı soydaş ailelerle görüştü, yaralılara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

 

Ahlat Derneğindeki sıcak karşılamayla başlayan program: Yaralılar, Yıldız, Oğuzhan, Yasin ve Setenay Aktekin  ve depremde evleri hasar gören soydaşlarımız Necmi Aktekin, Enver Doğan, Nurettin Alptekin, Gıyasettin Gündoğan’ın ziyaretiyle devam etti.

Heyet, hayırsever üyelerimizin  gayretiyle toplanan nakit ve kuru gıdayı kardeşliğin gereği olarak depremzede ailelere ulaştırdı.

Enkaz altından çıkarılan küçük Setenay’ın ziyareti esnasında oldukça duygulu anlar yaşandı.

Daha sonra Adilcevaz’a bağlı Çerkes Yolçatı köyü ziyaret edildi.

Heyet, Köy Muhtarı Ahmet Duk ve köylüler tarafından oldukça sıcak karşılandı. Köyü gezen ekip, bir süre köylülerle sohbet etti.

 

Köylülerin büyük ölçüde dillerini kaybetmiş olmalarına rağmen, kültürlerine ve soydaşlarına olan büyük özlemleri dikkat çekti.

Ziyaret sırasında gördüğü sıcak ilgiden dolayı duygulanan başkan Şahver TUNA:

“Enkaz altından çıkarılan yaralıları, aileleriyle Ahlat’a götürerek onlara sıcacık ortam hazırlayan Ahlat’taki soydaşlarımızı kutluyorum.  Ahlat Kafkas Derneğinin bu asil davranışı bizi çok duygulandırdı. Dernek yönetimi ve özellikle Başkan  Sayın Nuri Alparslan’ı içtenlikle tebrik ediyorum. Yardım konusunda, Federasyonumuzun da ciddi çalışması var. Fakat biz önceden planladığımız gibi sizlerle yüz yüze görüşmeyi arzu ettik. Sizlere Maraş’taki üyelerimizin selamını ve geçmiş olsun dileklerini getirdim. İyi ki de gelmişiz, iyi ki de sizlerle tanışmışız. Ben çok mutluyum ve gönül huzuru içindeyim.” dedi.

Ahlat Kafkas Derneği başkanı Nuri Alparslan, bu zor günlerinde yanlarında oldukları için Kahramanmaraş Derneği ekibine teşekkür etti. Ayrıca derneklerinin henüz kuruluş aşamasında olduğunu, eksiklerinin bulunduğunu, ancak bu eksiklerin bir an önce giderilerek kültürel faaliyetlere başlamak istediklerini belirtti. Dil eğitimi ve kültürel faaliyetler konusunda da Maraş Derneğinden işbirliği talebinde bulundu.

Dernek Başkanı Şahver Tuna ise bu sıcak karşılama ve ilgiden dolayı teşekkür ederek, gönüllerin bir olması durumunda mesafenin önemli olmadığını, Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği’nin hep yanlarında olacağını ifade etti.

Van çok acı çekti, çekiyor. Allah, toplumumuza bir daha böyle bir acı yaşatmasın diyor, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara sağlık ve afiyet diliyoruz.

NOT: Ahlat’a bağlı olan ancak şu anda boşalmış Çerkes köylerinin isimleri: Hanik, Develik, Yoğurtyemez, Akçaören ve Hulik.

Bu köylerde yaşayan kabileler: Hağur, Natho, Guser, Slapşuş, Tavko, Acuh, Abzeh, Kuşha.

 

http://www.kmaraskafder.org.tr

Etiketler:
maraş dernek xase kafkas ahlat depremzede van depremi Şahver TUNA Nebahattin ELAGÖZ Mahmut DUMAN

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır