NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
35WERE~1.MP3
4SIMD.MP3
1
11

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
RİTSA MİNİKLER EKİBİ BÜYÜLEDİ!

Eskişehir Kuzey Kafkasya Kültür ve Dayanışma Derneği minikler ekibi, Ritsa Halk Dansları Topluluğu, 10 ve 11 aralık tarihlerinde saat 19:00 itibariyle Yunusemre Kültür ve Sanat Merkezi’nde dans gösterilerini sunmuşlardır. www.nartajans.net
12-12-2011 - kez okundu

Eskişehir Kuzey Kafkasya Kültür ve Dayanışma Derneği minikler ekibi, Ritsa Halk Dansları Topluluğu, 10 ve 11 aralık tarihlerinde saat 19:00 itibariyle Yunusemre Kültür ve Sanat Merkezi’nde dans gösterilerini sunmuşlardır. Ritsa’nın yanında Eskişehir Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’nin Adige ve Abhaz müzik ve şarkı grupları da performanslarını sergilemişlerdir.

30 kişilik Minikler Ekibi Ritsa, küçük yaşlarına rağmen, oldukça profesyonel şekilde bir performans sergileyerek; büyüdüklerin de yeterli dans eğitimi ile daha ne kadar iyi dans edeceklerini göstermişlerdir.  Ritsa’nın yanısıra, Kuzey Kafkas melodi ve ritimleri ile Eskişehir Kuzey Kafkasya Kültür ve Dayanışma Derneği müzisyenleri katılımcılara çok güzel bir dinleti sergilediler ve özellikle mızıka dinletisi dinlenmeye değerdi. Ritsa’nın minik vokalistlerinden oluşan şarkı grubu ise Adige ve Abhaz şarkıları ile katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

Gecenin sonunda konuşan, ESOGÜ eski rektörü ve EKKKDD onursal başkanı Fazıl Tekin, böyle organizasyonların ve gecelerin Kuzey Kafkas Kültürü’nü yaşatmak ve Kuzey Kafkas kökenli vatandaşlarımızı kaynaştırmak için çok önemli olduğunu vurgulayarak; Eskişehir Kuzey Kafkasya Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimine, Ritsa’da performans sergileyen miniklerin velilerine ve müzisyenlere teşekkürlerini sundu.

Etiketler:
Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür Derneği Adige Abhaz Ritsa mızıka Kuzey Kafkas Fazıl Tekin Çerkes Gösteri

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır