NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
35WERE~1.MP3
9
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
2012'DE KAFKAS DİASPORASI İLK PROJESİ

Kafkas Diasporası.Com olarak "Yılın En İyileri Ödül Töreni" gibi önemli YENİ VE FARKLI bir organizasyonu 2012'DE başlatıyor.
06-01-2012 - kez okundu

Kafkas Diasporası.Com olarak "Yılın En İyileri Ödül Töreni" gibi önemli YENİ VE FARKLI bir organizasyonu 2012'DE başlatıyoruz.

Kafkas Diasporası.Com olarak "Yılın En İyileri Ödül Töreni" gibi önemli YENİ VE FARKLI bir organizasyonu 2012'DE başlatıyoruz. Ayrıntılarını ve takvimini ilerleyen günlerde açıklayacağımız çalışmanın HEDEFLERİNİ şimdiden paylaşabiliriz.
 
---- Farklılıkları zenginlik kabul ederek, birlikte yaşama kültürü oluşturmak
---- Ulusal ve uluslar arası sorunları yok saymak yerine, çözüm adına bu sorunların üzerine cesaretle yürüyebilmek; ve böylece pasiflikten kurtulup aktif ve dinamik kalabilmek
---- Tüm toplum katmanlarından insanların karşılıklı ön yargılardan kurtulmalarına katkı sağlamak, ortak payda ve diyalog ortamı oluşturmak
---- Çatışmacı, reddiyeci, sert ve radikal tavırları kırmak ve akıl dışı çözüm arayışlarına set çekmek
Tüm dünyada  örnek modelleri mevcut, çözüm platformu olmak.
 
01.01.2012
Oğuz Berk 
KafkasDiasporasi.Com
Genel Yayın Yönetmeni
 
KAFDAĞI PLATFORMU
   Www.KafkasDiasporasi.Com olarak, 2012 yılı Nisan Ayında Kayseri'den başlamak üzere yeni çalışma başlatıyoruz. Türkiye'de ve dünyanın değişik bölgelerinde yaşayan insanlarımızın yaşadıkları coğrafyadaki sosyal, kültürel hayata katkıları, toplumsal ve tarihsel olaylar içindeki rolünü sorgulayan, Genelde Dünya, özelde Türkiye coğrafyasındaki varlıklarının ve Türkiye tarihsel geçmişindeki misyonları, Yeni dünyada olmamız gereken nokta ve Çerkes varlığının Türkiye toplumu içindeki varlığının irdelenmesi konularında, yukarıda belirttiğimiz hedefler çerçevesinde KAFDAĞI  PLATFORMU adıyla bir çalışma başlatıyoruz.
---- Konuya yaklaşım tarzımızda temel ilke, Kafkas Kökenli olmayanların konuya bakışlarının irdelenmesidir.    
---- 2 gün sürecek toplantılarda FARKLILIKLAR ZENGİNLİĞİMİZDİR anlayışıyla, değişik dünya görüşlerine sahip gazeteci, yazar, akademisyenlerin toplantılara konuşmacı olarak katılmalarını sağlamaya çalışacağız.
---- Toplantılarda konuşmacıların ağırlıklı olarak Kafkas Kökenli olmamasına özen gösterilecek olup, BİZİM AYDINLARIMIZDA TOPLANTILARIN AYRILMAZ BİR PARÇASI olacaktır.
---- 2012 Kaf Dağı Platformu toplantılarının ilk konusu YAKIN TARİH TARTIŞMALARI VE ÇERKES ETHEM OLAYIDIR. Her yıl değişik konuların ve konuşmacıları yer alacağı Kaf Dağı Platformu toplantılarında özelde Çerkes toplumunu, genelde Türkiye'de yaşayan herkesi ilgilendiren konular gündeme alınacak olup, yapılacak sunumlar Türkiye'de herkesi ilgilendiren bir perspektifle ele alınacaktır.
--- Kaf Dağı Platformu toplantıları için sivil toplum örgütleri, belediyeler ve Üniversitelerle işbirliği imkanları araştırılıp, hayata geçirilmeye çalışılacaktır.
--- Kaf Dağı Platformu toplantıları, Kafkas Diasporası Ödül Törenleri gibi her sene farklı bir ilde düzenlenecektir.
--- Kafkas Diasporası Ödül Törenleri her yılın Eylül- Ekim Aylarında, Kaf Dağı Platformu Toplantıları her yılın Nisan Mayıs aylarında düzenlenecektir.
--- Kaf Dağı Platformu Toplantıları, profesyonel moderatör ve gazeteciler tarafından sunulacaktır.
06.01.2012
Oğuz Berk
Kafkas Diasporası Genel Yayın Yönetmeni
 

Etiketler:
Kafkas Diasporası Kafkas Diasporası com Yılın en iyi ödül töreni Oguz BERK KAFDAĞI PLATFORMU ÇERKES ETHEM

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51