NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
12
13
4WORED3.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Video
AĞLATAN KAFE'YE İLGİNÇ YORUM KOPARDILAR DALLARIMI (VİDEO)

Ağlatan Kafe Kopardılar Dallarımı (Necdet Kaya) adı altında bir Türk Halk müziği parçası olarak yorumlandı.Yorumu size bırakıyoruz mutlaka seyredin.
15-01-2012 - 5 kez okundu

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

NECDET KAYA
“KOPARDILAR DALLARIMI”

“TÜRK HALK MÜZİĞİNDE TAŞLAR YERİNDEN OYNAYACAK!"

Müzik otoriteleri tarafından Türk Halk Müziği alanında son yıllarda çıkan en iyi ses olarak kabul edilen Necdet Kaya, merakla beklenen yeni albümü “Kopardılar Dallarımı” ile müzikseverlerin karşısında.

İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu olan Necdet Kaya, çok geniş bir derya olan ve derinlik içeren Türk Halk Müziğimizi etkileyici sesi ve yorumu ile geniş kitlelere dinletmeyi başarıyor.

Necdet Kaya’nın yeni albümünde yer alan eserler iki yıl içerisinde çeşitli platformlarda nabız tutularak belirlendi ve her eser yüksek dinlenme potansiyeli ile vizyona çıkıyor.

Albümde İsmail Derker, Güray Hafiftaş, Mehmet Akatay ve Uğur Varol gibi usta müzisyenlerle çalışılırken soundun yeni anlayışla oluşturulması ihtiyacı, genç bir aranjör olan Serkan Balkan’da kendisini buldu.

Albümde anonim eserlerin yanı sıra usta müzisyenlere ait yeni eserler de yer alıyor.

İlahiyat profesörü Prof. Dr. Ahmet Keleş, kimsenin okumasına izin vermediği ve sonsuza dek kimse bu eserimi okuyamasın diye hukuki bir karar aldıracağım dediği aşamada Necdet Kaya’nın okumasına karar verdiği yılın türküsü olmaya aday gösterilen “Kendisi Lazım” ile albüme katkı sağladı.

Süleyman Kotan iç Anadolu Bölgesinde kulaktan kulağa adeta marş haline gelmiş olan “Kara Kız” ve “Merdivenim Kırk Ayak” isimli eserlerine yepyeni bir klasik adayı “Yare Gidin Turnalar”ı ekleyerek albüme dahil oldu. Zaralı Halil Söyler ve Yavuz Top da 2 özel eser ile albümde yerini aldı.

Sözlerini Necdet Kaya ve Cengiz Özdemir’in yazdığı ve albüme adını veren “Kopardılar Dallarımı” isimli eser, sosyal medyada fan sayfaları olan tek şarkı olarak tarihe geçiyor. Pek çok insanın cep melodisi olarak da kullandığı ve ilk defa şarkı olarak düzenlenen bu ünlü Çerkez müziği dinleyenlerin yüreğini titretiyor. “Ağlatan qafe” olarak da adlandırılan bu müziğin sözleri ise Çerkezlerin feryada dönüşmüş trajik sürgün acısını ve vatan hasretini dile getiriyor. Aynı zamanda unutulmayan aşklara işaret ediyor.

Egelilerin her düğün ve eğlence ortamında büyük bir keyifle dinlediği ve oynadığı türkü “Gımıldan” en sevilen birkaç zeybekten birisi olan “Al Yazma Zeybeği” ile albümde yerini alırken, zeybeğin içerisinde ilk defa çalınan “Kostak Ali Zeybeği” özellikle zeybek oynamayı sevenlere hoş bir sürpriz olacak.

“Suya Gider Allı Gelin”, “Yarim Senden Ayrılalı”, “Çaya İndim Taşı Yok” ve “Değirmene Taş Koydum” isimli türküler ise albümün geçmişten geleceğe çok özel klasikleri.

Albüm için ilk aşamada iki video klip çekildi. Klipler, sinema ve reklam sektörünün usta yönetmeni Biray Dalkıran imzasını taşıyor. 14 Ocak 2012’de müzik kanallarında yayınlanmaya başlayan ilk klip “Kopardılar Dallarımı”.

Necdet Kaya’nın Kopardılar Dallarımı adlı albümü, Esen Müzik etiketi ile 17/01/2012 tarihinden itibaren tüm müzik marketlerde ve digital satış kanallarında müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Etiketler:
Ağlatan Kafe kopardılar dallarımı video türk halk müziği albüm necdet kaya çerkes

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır