NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
4-5-6-7
3
apsuva
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora
KAFFEDDEN SURİYE İÇİN ÖNEMLİ ÇAĞRI

Suriye'de yaşayan soydaşlarımız ile ilgili KAFFED duyurusu.
19-01-2012 - 5 kez okundu

Suriye devleti sınırları içinde yaşayan soydaşlarımızın akrabalarımızın durumundan son günlerde yaşanan olaylar sebebi ile derin kaygı ve endişe duymaktayız.

KAFFED olarak, Suriye'deki derneklerimiz ve diğer irtibat kurabildiğimiz kesimlerle görüşmelerimiz girişimlerimiz devam etmektedir.

Şam ve Halep dernek başkanlarının yanısıra Suriye'de yaşayan bazı soydaşlarımızla da yapılan görüşmelerde soydaşlarımızın durumları hakkında sağlıklı bilgiler alınabilmesi için yoğun bir mesai harcanmaktadır.

Suriye rejiminin kapalılığı sebebi ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak için değişik kanallardan bilgi alış verişleri yapılmaktadır.

Türkiye'de ve Anavatanda görüşmelerimiz girişimlerimiz devam etmektedir. Konu Meclis gündemine dahi taşınmıştır (Elçilikler, Dışişleri Bakanlığı, Siyasi Partiler, Dışişleri Komisyonu ile görüşmeler yapılmıştır, yapılmaya da devam edilecektir.)

Federasyonumuz konunun hassasiyetini ve Suriye'de yaşayan soydaşlarımızın yaşadıkları ülke gerçeğini gözeterek hareket etmektedir.

Bir kısım soydaşımızın Anavatanımıza dönme iradesi koydukları hepimizin malumudur. Soydaşlarımızın koydukları bu iradenin gerçekleşebilmesi için Türkiye'den her türlü destek verilecek yardım konusunda ne gerekiyorsa, elden gelecek tüm yardım yapılacaktır, yapılmalıdır.

Tüm toplumuzu konunun hassasiyetini gözeterek hareket etmeye, buradan atılacak yanlış bir adımın soydaşlarımıza gelecekte ciddi sıkıntılar yaşatacağının bilincinde olmaya, Suriye'de yaşayan soydaşlarımızın anavatanlarına dönüşlerinin gerçekleşebilmesi için verilecek tüm desteği birlikte vermeye, gelecek taleplerde birlikte organize bir çalışma içinde olmaya tüm kurumları, grupları ve olaya duyarlı tüm kesimleri sağduyulu düşünmeye, davranmaya davet ediyoruz.  

Saygılarımızla 
Vacit Kadıoğlu 
Genel Başkan

Etiketler:
Suriye çerkesleri Kaffed kafkas federasyonu Dışişleri Genel başkan

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır