NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
8
12
9
11
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Basından

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
YALAN DÜNYA'NIN NURHAYATI DA ÇERKES ÇIKTI.

Yalan Dünya dizisindeki Nurhayat, yani Gupse Özay hep güldürüyor ve gerçekten hızlı konuşuyor.
06-02-2012 - kez okundu

Yalan Dünya dizisindeki Nurhayat, yani Gupse Özay hep güldürüyor ve gerçekten hızlı konuşuyor.

Bundan birkaç ay önce, evde arkadaşlarıyla 'Oldu Teşekkürler' skeçlerini internette yayınlıyor. Gupse Özay. Tüm senaryo ona ait. "Bizi ancak böyle keşfederler" diyor. 

Amaç, hem eğlence hem tanıtım. O sıra, 'Avrupa Yakası'ndan bu yana TV ekranında görmediğimiz Gülse Birsel, yeni dizisi 'Yalan Dünya'nın Nurhayat karakteri için oyuncu arayışında. İnternette bu videoları izliyor ve hemen onu görüşmeye çağırıyor. Ardından Beyazıt Öztürk'ü arıyor, "Sonunda senin nişanlını canlandıracak kadını buldum sanırım" diyor. Beyazıt, 'nişanlısı'nı da videoları da beğeniyor. Gupse, hem Nurhayat karakterini kapıyor hem de skeçler Beyaz Show'da yayınlanmaya başlıyor.

"Tanımasın kimse beni"

'Yalan Dünya'nın tanıtım videosunun ekranda dönmeye başlamasıyla, dizinin en dikkat çeken karakterlerinden biri oldu. Üstelik ilk bölümdeki sahnesi beş dakikadan ibaret olmasına rağmen... Başlarda yüzündeki beni, makyajla yok etmek istemiş. Sebebi, dışarıda tanınmak istememek. Sonra 'Nurhayat' karakterine uygun olduğunu düşündüğü için vazgeçmiş. "Havaya girmek istemiyorum. Her şey yavaş yavaş ilerlesin" diyor.

Cihangir'de kafede keşfedilmek

Bir ortama girdiğinde, kendini sevdirmekte asla sorun yaşamıyor. Konu buradan açılınca, Cihangir'in, dizi ve sinema sektöründeki insanlar için çevrelerini genişletmek açısından işe yarayıp yaramadığını soruyoruz. Cihangir'de bir kafede keşfedilmek mümkün mü? "Hiç sıfırdan tanıştığım biri olmadı ama masaya arkadaşımın arkadaşı gelir, oyuncudur, muhabbet ederiz. Buranın atmosferini reddedemeyiz. Cihangir bir film platosu gibi" diyor. Ancak ona göre insanlar, artık kendini internette gösteriyor. Yeteneksizsen, Cihangir'de bir yönetmene ancak "Merhaba" diyebilirsin.

Çalışma hayatının ilk yıllarına dönüyor. Kafası karışık, yönetmenlik, oyunculuk, senaryo yazarlığı... Ne iş varsa gidiyor, dizi setlerinde asistanlık, büyük şirketlerde stajyerlik yapıyor. Ardından Selin Demirdelen aracılığıyla bir reklam ajansına giriyor ve sekiz ay sonra metin yazarı oluyor. Dört yılın sonunda bir sit-com yazabileceğini düşünüp, istifa ediyor. Sit-com senaryosu, yapımcılar tarafından beğeniliyor fakat 'birtakım şanssızlıklar' diye nitelendirdiği olaylar yüzünden yayınlanamıyor. Kalbi kırılıyor. Şansını ABD'de denemeye karar veriyor.

Tam umutlar tükenmişken

Umudunu kaybettiği o anda, imdadına Gülse Birsel yetişiyor ve 'Yalan Dünya'nın deneme çekimine çağırıyor. ÖSYM sınavına girecek öğrenci gibi heyecanlı. "Bana kuş rolünü yazsa, onu bile oynayabilirim" dediği Gülse Birsel'in karşısına çıkıyor.

Bugünlerde 'Gülse Birsel'in yeni keşfi' diye anılan Gupse Özay'a bundan önce de oyunculuk teklifleri gelmiş aslında. Ancak senaryoyu beğenmediği için hiçbirini kabul etmemiş. Nurhayat güçlü bir karakter. Peki ya bu rol, üzerine yapışırsa? "Bir erkeği oynarım o zaman" diyor. Sette stresin yüksek olduğu zamanlar oluyor mu? "Herkes kendi kulvarında, kimse kimseyle rekabet içinde değil. Kahkahalar gırla gidiyor; ekrana yansıyan bu güzel enerji zaten" diyor.

Beş teyze, bir hala, 28 kuzen

Gupse'nin nereye gittiği belli. Peki ama nereden geliyor? İzmir'de doğup büyümüş. Anne ve babası Çerkez. Gupse ismi de Çerkezce'canımın içi' demek. Kalabalık bir ailede büyümüş, tam 28 kuzeni var. Beş teyzesi ve bir halası, ailede kadın yoğunluğunun fazla olduğunu gösteriyor. Elbette Nurhayat'ı canlandırırken onlardan da ilham almış. Evden ayrılması zor olmuş. Ege Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun olduktan sonra, avukat ağabeyinin yanına İstanbul'a gelmiş. "Ne zaman?" diye sorunca "6-7 yıl oldu. O dönem çok ağladığım için zamanını hafızamdan silmişim" diyor.

"Bir ağlarım, bir gülerim"

O, komik olduğu kadar da duygusal biri. En son ne zaman ağladığını soruyoruz. "Dün ağladım, hatta ondan önceki gün de. Yeni bir işe girdim, stres ve mutluluk bir arada" diyor. Gözyaşlarının dökülmesi için sokakta canı acımış bir kedi görmesi veya dokunaklı bir film izlemesi yeterli. "Sanırım duyguyu tepede yaşamakla alakalı" diyor. Böyle zamanlarda annesinin sözünü tekrarlıyor: "Aşamadığın bir sorun varsa, üzerinden atla geç!"

Ayvalık'ta bir ütopya

Bugünlerde haftanın dört günü sette. Hayali gerçek oldu. Peki, bundan sonra? "Ayvalık'ta bir butik otel açmak istiyorum, tüm gün çıplak ayak gezeceğim" diyor. Yanlış anlaşılmasın, emeklilik yıllarından bahsetmiyor, en kısa zamanda gerçekleştirecek. İnat etmiş, ne bir İstanbullu ne de şehir insanı olacak. Ayvalık'taki bu ütopyada, içindeki komik kadının söylediklerini senaryoya dökecek.

Kaynak:gazetevatan

Etiketler:
Gupse Gupe ÖZAY Yeni dünya Nurhayat Çerkes Çerkez Yalan Dünya

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır