NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED3.MP3
3
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
İSTANBUL ÇERKES DERNEĞİ, BAŞKANI AĞIRLADI.

İki ay önce Merter’de açılan İstanbul Çerkes Derneği hafta sonunda Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman’ı ağırladı.
06-03-2012 - 5 kez okundu

İki ay önce Merter’de açılan İstanbul Çerkes Derneği hafta sonunda Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman’ı ağırladı.

Başkanlığını Halis Din’in yaptığı İstanbul Çerkes Derneği’nin hafta sonu düzenlediği tanışma ve kaynaşma toplantısına Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman da katıldı. Yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıda Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, “Çerkeslerin ilçemizde dernekleşmesinden dolayı çok mutlu olduk. Belediyemizin yeni Halkla İlişkiler Müdürü İrfan Ersan da Çerkes’dir. Kapımız sizlere her zaman açıkt. Her zaman yanınızdayız. Belediye olarak sivil toplum kuruluşlarını önemsiyoruz.” dedi.

 

“KÜLTÜRÜMÜZÜ AYAKTA TUTACAĞIZ”

Tek tek herkesin kendini tanıttığı toplantıda Dernek Başkanı Halis Din, “Kendi kültürümüzü ayakta tutabilmek için dernekleştik. Çocuklarımızı sokaklarda değil, kendi kültürlerini ve dillerini öğrenmelerini sağlayacağız. Dünyaca ünlü olan Çerkes dansımızı ve dilimizi öğretmek için kurslar düzenleyeceğiz. Ayrıca öğrencilerimiz için de derslerine destek olacak kurslar açacağız.” dedi.

 

YÖNETİM KURULU

2012 Ocak ayında kurulan 18 Şubat 2012’de 1300 kişinin katılımıyla açılan İstabul Çerkes Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor; Dernek Başkanı Halis Din, Başkan Yardımcıları Fahrettin Canlı ve Fehim Saraç, Genel Sekreter Vahip Küçükyedek, Muhasip Mehmet Demircan, Kültür Sorumlusu Murat Yalçın, Üyeler Zeki Yalçın ve Hüseyin Oral.

Etiketler:
istanbul çerkes derneği halis din gügören belediye başkanı İrfan ERSAN Fahrettin Canlı Fehim Saraç Vahip Küçükyedek Mehmet Demircan Murat Yalçın Zeki Yalçın Hüseyin Oral.

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır