NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
35305319 - Adige Nise 15.MP3
3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
8

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Kafkasya
İSTANBUL KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİ 60.YIL AMBLEM VE LOGOTYPE YARIŞMASI.

İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nin 2012 Eylül ayında başlayacak olan 60. Kuruluş yıldönümünde yapılacak tüm yazışma ve aktivitelerinde kullanılacak amblem ve Logotype’i seçmek üzere düzenlenmiş olan bir yarışmadır.
11-05-2012 - 5 kez okundu

İstanbul Kafkas Kültür Derneği

60.yıl Logo Yarışması Şartnamesi

 

 

 

1) Yarışmanın Adı: İstanbul Kafkas Kültür Derneği 60.yıl  Amblem ve Logotype Yarışması.

 

2) Yarışmanın Amacı:İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nin 2012 Eylül ayında başlayacak olan 60. Kuruluş yıldönümünde yapılacak tüm yazışma ve aktivitelerinde kullanılacak amblem ve Logotype’i  seçmek üzere düzenlenmiş olan bir yarışmadır.

 

3) Yarışmanın Konusu: İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nin 60 yıllık tarihini, yaptığı kültürel çalışmaları ve birikimlerini temsil eden yalın bir formu oluşturarak,  aynı zamanda  Kuzey Kafkasya diasporasının geleceğe yönelik  kültürel varoluş perspektifini vurgulamak,

 

4) Katılım: Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara açıktır. Adaylar en fazla üç adet çalışma ile katılabilir.

 

5) Yapıt Boyutları: A4 beyaz kağıt üzerine, tamamlanacak çizimlerin 15x15 cm olarak renkli çalışması, ayrıca 2x2 cm renkli ve siyah beyaz küçük tasarımların da sağ üst köşeye yapıştırılması (uygulanması) gerekmektedir. Yapılan çalışmaların renkli basımı ve bir CD içerisine Vektörel formatında (Adobe Illustrator, Auto CAD Drawing tercihen) kaydedilerek gönderilmesi gerekmektedir.

 

6) Çalışmanın Açıklaması: Tasarımcı tarafından gerekli görüldüğü takdirde çalışmanın esin kaynakları ve simgelere ilişkin açıklama, çalışmayla beraber verilebilir.

 

7) Çalışmaların İşaretlenmesi ve Gönderilmesi: Çalışmaların sol alt köşesine 6 rakam ve/veya harften oluşan rumuz ve sıra numarası yazılmalıdır (Örnek: . . . . . .-1). Katılım formu ve üzerinde rumuz yazılı CD, ağzı kapatılmış ayrı bir zarfla birlikte, aynı paket içerisine konulmalıdır. Zarfın üzerine de 6 rakamdan oluşan rumuz yazılmalıdır. Çalışmalar, posta veya kargoda zarar görmeyecek şekilde paketlenerek başvuru formu ile birlikte İstanbul Kafkas Kültür Derneği sekreteryasına yarışma Sekreteryası’na gönderilmeli ya da elden teslim edilmelidir. Posta-kargoda meydana gelen hasar ve kayıplardan düzenleyici kurum sorumlu tutulamaz.

 

8) Kullanım Hakkı: Ödül alan yapıtlar, İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nin 60. Yıl için düzenlenecek etkinliklerinde, resmi yazışmalarında, derneğin etkinlikler için hazırlanacak albüm, katalog, broşür, afiş ya da benzeri basılı yayınlar ile İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nin internet sitesinde kullanılacak ve katılımcı ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir. Eserlerin daha önce hiçbir yarışmada kullanılmamış olması gerekmektedir. Eserlerin tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir. Katılım formunu imzalayan katılımcılar, bu şartnamenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

 

9) Seçim:Seçici kurul tarafından ödüle uygun eserler bulunmadığı takdirde, yarışma düzenleme komitesi, yarışmayı iptal hakkını saklı tutar, yada yarışmayı yeniden tekrarlayabilir.

 

10) Yarışma Sekreteryası:

Adı ve Soyadı            : Seda Berzeg

e-posta                       :  info@istanbulkafkaskultur.org     sedaberzeg@hotmail.com9

Adres                         : Nuhkuyusu Caddesi No:110 Bağlarbaşı / Üsküdar      

 

11) Yarışma Takvimi:

Son katılım tarihi                                         : 13 Haziran 2012

Seçici kurul değerlendirme tarihi              : 15 Haziran 2012

Ödül töreni:                                                  : 16 Haziran 2012

 

12) Seçici Kurul:

Prof. Dr.Erol Özden- Ressam

Yrd. Doç. Cemil Ergün -Ressam

Faruk Kutlu Ressam-Grafik Tasarımcısı

Aydan Çelik- Grafik Tasarıcısı

 

11) Ödül:

Yarışmayı kazanan eser sahibine ödül olarak Kabardina Balkar Cumhuriyeti- Nalçık şehrine gidiş dönüş uçak bileti ve bir hafta konaklama sağlanacaktır.

Diğer katılımcılara derneğimiz tarafından katılım sertifikası verilecektir.

Kaynak:www.istanbulkafkaskultur.org     

 

Etiketler:
Logo Amlem Yarışma İstanbul Kafkas Kültür Derneği Bağlarbaşı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır