NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
9
8
2
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Kafkasya

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SURİYEDEKİ SOYDAŞLARIMIZ İÇİN TEK YÜREK OLMA VAKTİ.

HALKLARIMIZA, DEMOKRATİK KAMUOYUNA, KAF-FED’in Dayanışma Kampanyasını Destekliyoruz!..
28-06-2012 - kez okundu

HALKLARIMIZA,

DEMOKRATİK KAMUOYUNA,

KAF-FED’in Dayanışma Kampanyasını Destekliyoruz!..

   Bugün, mevcut baskı rejimleriyle ABD'nin "Arap Baharı" operasyonlarının arasına sıkışmış tüm halklar önemlidir. Bu tarihi gerçek, haklıdır ve tartışmasız özelliktedir.. Aynı şekilde;

Tarih boyunca yaşadığı sürgün, soykırım gibi trajediler ve devamında uğradığı haksızlıklar sonucu dünyanın dört bir tarafına dağıtılmış olan ve varlık-yokluk sınırında yaşayan Çerkes halkına pozitif ayrımcılıkla yaklaşılması gerektiği düşüncesindeyiz.

   Suriye'de kalıp, "Emperyalizme karşı her yer direniş alanıdır!" diyerek, savaşa karşı barışı örgütleme, direnme yönünde tercihleri olan Çerkesler gibi, Esat güçleri ile ABD tarafından organize edilen güçlerin arasındaki savaşın tarafı olmama isteğindeki Çerkesler'in de tercihine saygılıyız. Bu nedenle, Suriyeli Çerkeslerin bağımsız iradeleriyle hayata geçirdikleri Anavatan’a dönüşlerinin neticesinde yaşadıkları mağduriyet realitesine yönelik dayanışmacı iradeyi destekliyoruz.

   Bize göre, bir insanın veya bir halkın hangi nedenle olursa olsun nerede yaşamak istediğine dair tercihleri son derece saygı duyulması gereken bir durumdur. Hatta, Suriye’deki yakınları için Kafkasya’dan veya diğer diaspora merkezlerinden Suriye’ye gidip onlara destek olmak isteyenleri de aynı bakış açısıyla değerlendiririz.

Farklı dinamiklerden beslenen iki ayrı durumun neden-sonuç ilişkileri de farklıdır!..

   Yakın geçmişte; bir taraftan Ortadoğu’yu bu hale getiren “Arap Baharı” projelerini alkışlarken diğer taraftan Suriyeli Çerkesler’in acılarına kendi politik hedefleri uğruna fırsatçılıkla yaklaşan, Suriyeli Çerkesler’i sözde koruma adına halklarımızı Arap Baharı'na peşkeş çeken milliyetçi güruhlar olmuşturFakat bu kampanya, ne diğer hakları yok sayarak halklarımızı milliyetçi darlığa çekmekte ne de grupçu mantığın öznel hedeflerine hizmet etmektedir. Tamamen, kendi iradeleri ile Anavatanlarına dönme yolunda irade koyanların yaşadığı mağduriyeti, varolan bir realiteyi gözetmektedir. Bu kampanyayı tamamen evrensel insani duygularla sadeleştirerek algılamakta yarar var.. Halklar, yaşanan ortak acılardan az veya çok kendi payına düşeni alıyor. Bütüne de paylara da aynı duyarlılıkta olmalıyız.

   Esat yönetimi ile emperyalist aktörlerin arasında süren son derece kirli bir iktidar savaşının tarafı olmak istemediği için Kafkasya’ya dönebilenlere ve sonradan döneceklere bizlerin yardımı büyük önem taşımaktadır.

   Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun, Çerkesler’in ve kardeş halklarımızın sayısız örnekle kanıtlanan dayanışma kültürüne güvenerek başlattığı yardım kampanyasına tüm duyarlı çevrelerin katılımını bekliyoruz.

Tek Çözüm, Yoksullar ve Kimliğinden Yoksunların Dayanışmasıdır!..

Emperyalistlerin “Arap Baharı” Var İse, Halkların da Dayanışması Var!..

 

YOKSULLAR ve YOKSUNLAR İÇİN ÇERKESLER ve DOSTLARI

 

 

KAMPANYA:

Aşağıdaki hesap numaralarından bağış yapabileceğiniz gibi tüm operatörlerden 1864 İSİM SOYİSİM yazıp 7979 a göndererek de kampanya'ya 20-TL bağışta bulunabilirsiniz. 

Hesap Numaraları:

1- Betül Dinçer-Filiz Kaplan Ortak Hesabı: Garanti Bankası / Emek Şubesi Hesap No: 778/6668977 IBAN: TR70 0006 2000 7780 0006 6689 77 Cinsi: TL

2- Betül Dinçer-Filiz Kaplan Ortak Hesabı: Garanti Bankası / Emek Şubesi Hesap No: 778/9094266 IBAN: TR27 0006 2000 7780 0009 0942 66 Swift kodu: TGBATRISXXX Cinsi: DOLAR NOT: Telefonunuzun bu sisteme kapalı olduğuna dair uyarı mesajı alırsanız gelen uyarı mesajını EVET olarak cevaplarsanız telefonunuz sisteme açılmış olacaktır.  Bilgi: Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAF-FED)

Etiketler:
Suriye Kaffed Kampanya

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51