NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED3.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
9
13
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
DÜZCE ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ'NDEN ÖĞRENCİLERE BURS GECESİ

Düzce Abhaz Kültür Derneği tarafından, üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamak amacıyla burs gecesi düzenlendi.
16-12-2012 - kez okundu

Düzce Abhaz Kültür Derneği tarafından, üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamak amacıyla burs gecesi düzenlendi.

Düzce Abhaz Kültür Derneği tarafından, üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamak amacıyla burs gecesi düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe katılan Dünya Abaza Halkı Kongresi Genel Sekreteri Gennady Lomiya, burada yaptığı konuşmada, Abhazya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin Türk devletinin iyimser tutumu sayesinde çok daha iyi yerlere geldiğini anlattı.

Lomiya, ilişkilerin iyi yönde seyretmesinden dolayı bu tür etkinlikler düzenlediklerine dikkati çekerek, "Biz büyükler yeni yetişen neslin hizmetlerinde olmalıyız. Onların iyi yetişmeleri için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz" dedi.

Programa katılan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise, Abhaz kökenlilerin ahlakı, dürüstlüğü ve namusuyla diğer ülkelerdeki insanlara örnek olduğunu ifade etti.

Özkoç, Abhaz halkının özgür bir biçimde yaşamlarını sürdürmek istediğini belirterek, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın herkesi kucaklamak istediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Abhazya yemeklerinin ikram edildiği gecede, Kafkasya Halk Dansları Topluluğu da gösterilerini sundu. Çok sayıda etkinliğin düzenlendiği gecenin sonunda öğrencilere burs olarak gönderilmek üzere hediye karşılığı para toplandı.

Programa, Lomiya ve Özkoç'un yanı sıra Abhazya Temsilcisi Vladimir Ayyuz, Düzce Abhaz Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Kıymet, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAYNAK:www.haberler.com

Etiketler:
Düzce Abhaz Kültür Derneği Dünya Abaza Halkı Kongresi Gennady Lomiya Engin Özkoç Vladimir Ayyuz

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır