NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED1.MP3
10
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4-5-6-7
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
“SURİYE’DE ÇERKESLER DE ÖLÜYOR” EYLEMİ YAPILDI.

Çerkesler, Suriye’deki iç savaş nedeniyle Çerkeslerin de öldüğüne dikkat çekti. Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan kalabalık grup, Suriye’de yaşayan Çerkeslerin de güvenli bir şekilde tahliye edilmesini istedi.
05-01-2013 - kez okundu

[KAFFED BASIN] Çerkesler, Suriye’deki iç savaş nedeniyle Çerkeslerin de öldüğüne dikkat çekti. Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan kalabalık grup, Suriye’de yaşayan Çerkeslerin de güvenli bir şekilde tahliye edilmesini istedi. 

ÇERKESLER, Suriye’de yaşanan iç savaşlar nedeniyle Çerkeslerin de öldüğüne dikkat çekerek Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği önünde bir protesto gösterisi yaptı. Kafkas Dernekleri Federasyonu öncülüğünde Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen vatandaşlar, elçilik önünde toplanarak, Suriye’de yaşayan ve sayıları 100 bini bulan Çerkeslerin anavatanlarına dönmesi için Rusya’nın bir an önce harekete geçmesi gerektiğini dile getirdi. Grup, Suriye’de yaşayan Çerkeslerin güvenli bir şekilde tahliye edilmesini istedi. 
 
SİVİLLER HAYATINI KAYBEDİYOR
Grup adına yapılan basın açıklamasında, “Suriye’de 2 yıldır devam eden iç savaş her geçen şiddetini artırıyor ve çatışmalarda en çok siviller hayatını kaybediyor. 1864 Çerkes soykırımı ve sürgünü ile Çerkeslerin anavatanlarından koparak dünyanın dört bir tarafına savuran Çarlık Rusyası’nın mirasçısı ve devamı olan Rusya Federasyonu, Suriye Çerkeslerinin vatanlarına dönmesinin önündeki her türlü engeli derhal kaldırmalı, kendi olanakları ile anavatanlarına dönemeyen Çerkeslerin acil ve sağlıklı tahliyesi için özel önlemler almalıdır. Rusya, tarihi ve insani sorumluluklardan kaçmamalıdır” denildi. Kalabalık, olaysız bir şekilde dağıldı.
 
KAYNAK:Oğuz Demir / KAFFED

Etiketler:
Çerkesler Suriye Büyükelçi Kaffed

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır