NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
12
8
4WORED1.MP3
11

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KAFKAS DERNEKLERİ FEDERASYONUNDAN KONFERANS

Kafkas Dernekleri Federasyonu 7.Mart 2015 Cumartesi Saat 10.00 - 18.00 arası Türk - İş Konferans Salonunda 2015 Genel Seçimleri ve Çerkesler konulu Konferans
03-03-2015 - kez okundu

Türkiye Haziran ayında yapılacak genel seçimin atmosferine giriyor. Siyasi partiler ve adaylar seçim hazırlıklarına başladılar bile. Kritik bir döneme denk gelen ve bu ülkedeki siyasi yapılanmaların geleceğini belirleyecek olan genel seçimlerin, kimlik ve kültürel varoluş mücadelesi veren biz Çerkeslerin geleceğini de önemli ölçüde etkileyeceği açıktır.

Bu nedenle Çerkes ulusal bilincine sahip, kendi bireysel dünya görüşü ve siyasi anlayışına göre oy kullanacak seçmenlerimizin sorumluğu bir kat daha fazla olacaktır. Bu ülkenin yurttaşı olarak daha demokratik ve daha müreffeh bir Türkiye için oy kullanırken, seçime katılan parti veya adayların Çerkes ulusal sorununa bakış açıları, bu sorunların çözümüne dair plan ve projeleri ve bu plan ve projeleri yerine getirme iradeleri açısından da değerlendirilmesi gerekecektir.

Kafkas Dernekleri Federasyonu olarak 7 Mart 2015 Cumartesi günü Ankara’da, Çerkeslerin demokratik taleplerinin gündeme getirilmesi ve seçim sürecinde siyasi partiler ve adayların bu taleplere ilişkin yaklaşımlarının kamuoyu ile paylaşılmasını sağlamak amacıyla 2015 Genel Seçimleri ve Çerkesler konferansını düzenliyoruz.

Konferans iki panelden oluşacaktır.

İlk panelde, TBMM'nde grubu bulunan siyasi parti temsilcileri, 2015 Genel Seçimleri ve Çerkeslere ilişkin partilerinin görüş ve yaklaşımlarını sunacaklardır.

İkinci panelde, Çerkeslerin sorularını ve taleplerini önemseyen, bunları siyasi gündemlerine alan adaylar, bu konudaki programlarını ve beklentilerini kamuoyu ile paylaşacaklardır.

Bu konferansın aktif katılımlarla gerçekleşmesi, Çerkeslerin demokratik taleplerinin kamuoyuna duyurulmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu konferansın, seçimde ortak bir siyasi tavır belirlenmesi ve demokratik hak mücadelesinde ortak akıl oluşturmasına katkıda bulunacağını umuyoruz.

Çerkeslerin demokratik taleplerine duyarlı herkesi konferansımıza davet ediyoruz.

Kafkas Dernekleri Federasyonu 

Etiketler:
Kafkas Kafkas Dernekleri

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır