NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
12
35305319 - Adige Heku 01.MP3
13
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Basından

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZLAR BURSA’DA BULUŞTU.

Kısa adı ABHAZFED olan Türkiye Abhaz Dernekleri Federasyonu; Mart ayı toplantısını Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin misafirperverliğinde, BURFAŞ Merinos Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.
04-04-2015 - kez okundu

 

Kısa adı ABHAZFED olan Türkiye Abhaz Dernekleri Federasyonu; Mart ayı toplantısını Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin misafirperverliğinde, BURFAŞ Merinos Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Jeotermal Enerji Şirketi Basın Müdürü Atilla Sağım’ın organizasyonuyla her ay bir ilde yerel medya mensupları ile biraraya gelen Türkiye Abhaz Dernekleri Federasyonu, şubat ayındaki Sakarya buluşmasının ardından, bu ayda Bursa medyasıyla biraraya geldi.


Katılım
Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda; Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Cengiz Koç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, BURFAŞ Genel Müdürü Muhammed Gümüşsoy, Ankara Abhaz Derneği Başkanı Necdet Akoğlu, İstanbul Abhaz Derneği Başkanı Hakan Ander, Bursa Abhaz Derneği Başkanı Yılmaz Marşan, Bilecik Abhaz Derneği Başkanı Erdinç Çolak ve İnegöl Abhaz Derneği Başkanı Erdoğan Akalın’da hazır bulundu. Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da toplantıya misafir olarak katıldı.


151 yıl
Federasyon Başkanı Cengiz Koç, Abhazlar’ın 151 yıldır Türkiye’de yaşamlarını devam ettirdiğini ifade etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse ise STK’ların her kademesinde görev alan kişilerin özveri göstererek bu isi yaptığını ve önemli bir görev ifa ettiğini söyledi. Toplantı sonrası; BURFAŞ Genel Müdürü Muhammed Gümüşsoy, katılan tüm misafirleri Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Tesisi olan Kayhan Döner Salonu’nda ağırlayarak, Bursa’nın meşhur İskender ikramında bulundu. Kobaş ve yönetimi daha sonra, Dünya’nın en uzun hattı ve Türkiye’nin ilk teleferiği olan Bursa Teleferik ile Teferrüç Merkez İstasyonu’ndan 1635 rakımda bulunan Sarıalan İstasyonu’na kadar manzara eşliğinde yolculuk etti.

Kaynak:http://www.sakaryayenigun.com.tr

Etiketler:
ABHAZFED Abhaz Dernekleri Federasyonu Oral Kobaş Cengiz Koç Muhammed Gümüşsoy Engin Özkoç

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır