NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
8
1
35WERE~1.MP3
apsuva
35305319 - Adige Heku 01.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ADİGE BAŞBAKANI İNEGÖL’DE

Adige Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Kumpil Murat Karaybiyeviç, beraberindeki heyetle birlikte İnegöl’e gelerek Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti.
08-04-2015 - kez okundu

 ADİGE BAŞBAKANI iNEGÖL’DE
Adige Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Kumpil Murat Karaybiyeviç, beraberindeki heyetle birlikte İnegöl’e gelerek Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti.
 
 

Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İTSO Başkanı Metin Anıl, Adige Başbakanı Kumpil Murat Karaybiyeviç ve beraberindeki heyetle Orhan İnegöl Köftecisinde bir araya geldi. Yemeğin ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Biz bir ay önce heyetle Adige’ye gittik, Tahtamukay Valisiyle birlikte ziyaretler yaptık. Maykop’a gittik, Cumhurbaşkanı ile bir araya geldik, bazı geziler yaptık. Tahtamukay’da park projesini hayata geçireceğiz. Bize bir ay sonra geleceklerini söylediler” dedi.

 

ADİGE’NİN AĞABEYİ İNEGÖL

Adige Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Kumpil Murat Karaybiyeviç ise, “Rusya Federasyonu bünyesinde özerk bir Cumhuriyetiz. Biz aslında son yıllarda şehirlerimizi geliştirmek için stratejik plan yaptık. O plana göre önceliklerimiz var. Geleneksel iş alanları, gıda ürünleri üretmek, daha sonra o ürünlerin konserve yapılması gibi. Önceliklerimiz devam ediyor, daha modern daha teknolojik yerler istiyoruz. Bunun için de yabancı yatırımcı gerekiyor. Yabancı yatırımcı için ona göre altyapı yapmak lazım. Yasal çalışmalar yapıldı, altyapının büyük kısmı tamamlandı. Turizmi geliştirmek istiyoruz. Çünkü iklim buna elverişli. Bizim çok ılımlı bir iklim, doğası güzel, ekolojisi bozulmadı. Adige Cumhuriyetinin burada İnegöl’de bir ağabeyi olduğunu düşünüyoruz. Alinur Aktaş’tan noksanlarımız varsa, tecrübelerinden yararlanmak isteriz. Çok sıcak bir karşılamaydı” dedi.

ADİGELİLER İÇİN YAPACAK ÇOK ŞEY VAR

Kaymakam Ali Akça’da, “Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan önce Osmanlı İmparatorluğu ve Selçuklu Devleti vardı. İçinde bulunduğumuz İnegöl hem Selçuklu devletine başkentlik yapmış İznik ilçesine çok yakındır hem de Osmanlının ilk filizlendiği Söğüt ve Domaniç’e yakındır. Dolayısıyla, İnegöl imparatorlukların mirasını kendi bünyesinde bir şekilde toparlamıştır. Bu mirasında İnegöl’e kazanımı evrensel düşünen insanların İnegöl’de bir şekilde buluşması olmuştur. Bu insanlar üretmenin en büyük güç olduğunu bir şekilde bilen insanlar. İnegöl ilçe ölçeğinde olmasına rağmen, ekonomik ve üretimsel potansiyeli birçok ilinde önündedir. İnegöl girişimci kültürü sayesinde Anadolu’nun dört bir yanından gelen insanlara ekmek kapısı olmuştur. Kafkaslardan, Balkanlardan gelen kardeşlerimize de yurt olmuştur. Girişimcilik kültürü anlamında Adige’li kardeşlerimize İnegöl’ün yapabileceği çok şeyin olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak:Yıldırım Gazetesi

Etiketler:
ADİGE BAŞBAKANI Adige Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Kumpil Murat Karaybiyeviç Tahtamukay

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır