NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
9
4-5-6-7
4SIMD.MP3
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora
ABHAZYA'NIN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLANDI.

İnegöl Abhaz Kültür Derneği Abhazya'nın 30.Eylül 1993'de Gürcü Abhaz savaşını zaferle kazanarak bağımsızlığına kavuşmasının 22'inci yıldönümünü kutladı.
01-10-2015 - 5 kez okundu

Abhazya'nın Bağımsızlık günü kutlandı.

İnegöl Abhaz Kültür Derneği Abhazya'nın 30.Eylül 1993'de Gürcü Abhaz savaşını zaferle kazanarak bağımsızlığına kavuşmasının 22'inci yıldönümünü kutladı.
İnegöl Abhaz Kültür Derneği Başkanı ACHUZBA Erdoğan Akalan, “Abhazya’nın bağımsızlık zaferinin 22. yılını kutlamak amacıyla burada toplanmış bulunuyoruz. Ahbazya Karadeniz’in doğusunda yer alan 8 bin 600 kilometrelik alanı kapsayan tarihsel ülke olarak geçer kitaplarda. Birçok insan için ifade ettiği anlam budur. Bizler içinse savaş, sürgün, hasret ve anavatan demektir... Tarihimiz acı dolu göçler, savaşlar ve sürgünler ile doludur. Anavatanlarına zafer ve ölüm yolculuğuna korkusuzca giden aslanlarımıza bugün zafer şarkılarımızı onların sayesinde söylediğimiz için şükranlarımızı göndermeyi borç biliyoruz. Biz Abhazya Cumhuriyetini ve anavatanımız Türkiye Cumhuriyetini canımızı hiç düşünmeden verecek kadar seviyoruz. Nasıl ki, Abağba Bahadır, Kozba Vedat, Argun Zafer, Sıba Efkan ve Yeğoj Hanefi kardeşlerimiz bu gece sizlerle birlikte 21. yılını kutladığımız Abhaz halkı, Cumhuriyeti ve bayrağı için can verdilerse, biz Abhazlar da içinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin can güvenliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak için yaşlımız, gencimiz ve kızlarımız hepimiz tıpkı vatanın en ücra köşesinde vatan hainleri ile bu ülkenin topraklarını sahiplenen onun için canını veren şahadet şerbeti için Abgınba Merih Tuncer gibi canımızı vermeye hazırız. Yaşasın tam bağımsız Abhazya, yaşasın Ayayra” şeklinde konuştu.

Daha sonra Şehitler adına Kuran'ı Kerim tilaveti okunarak Dernek kurucularına plaket takdimi ve teşekkür edildi.
Nartajans

Etiketler:
Ayayra 30.Eylül abhazya İnegöl abhaz derneği Abhazya zaferi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır