NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
11
1
4-5-6-7
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Diaspora

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KÜLTÜR BAKANI YALÇIN TOPÇU'DAN ABHAZYA'NIN TÜRKİYE'DEKİ TAM YETKİLİ...

KÜLTÜR BAKANI YALÇIN TOPÇU'DAN ABHAZYA'NIN TÜRKİYE'DEKİ TAM YETKİLİ TEMSİLCİSİNİN ZİYARETİ SONRASI TİFLİS HÜKÜMETİNİN VERDİĞİ NOTAYA KAŞILIK YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI
15-10-2015 - kez okundu

" Abhazya Türkiye temsilcisi beni ziyarete geldiği için Büyükelçimizi çağırıp nota veren Gürcistan hükümetine Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanı olarak şunu söylüyorum; Benim ülkemde 500 bin nüfuslu Abhazya var ve benim bunlar gelinim, damadım. Gelinimi, damadımı evime kabul edemeyecek miyim? Siz orada önce Ahıska Türklerinin uluslar arası hak ve hukukunun gereğini yapın. Orada önce onu yapın. Bizim hiç kimseden pervamız yok. Bizim atalarımız dünya tarihinde merhametiyle, kahramanlığıyla biliniyor. Bizim atalarımız ve bizim ellerimiz tertemiz. Bizim insanlığın kanında ellerimiz yok. Her şeyden bir haber davranıyorlar.

Anadolu coğrafyasında 500 bini aşkın Abhazya nüfusu var. Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanıyım. Yani beni gelinim, damadım, torunum ziyarete gelecek 'aman ha sen gelme birisi bize dış ilişkilerde şunu yapar' bu kabul edilebilir bir şey değil. Herkes her devlet önce üstüne düşeni yapacak, işini yapacak.

Dünya barışına, insanlığa, huzura katkıda bulunacak." "GÜRCİSTAN'A ULUSLAR ARASI ANLAŞMANIN HUKUKUNU YAP DEMEKTEN BAŞLAMAK KAYDIYLA DAHA ÇOK ŞEYLER YAPILACAĞINA İNANIYORUM" Ahıska Türkleriyle ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Topçu, "Bu hükümet gerçekten Sayın seçilmiş Cumhurbaşkanı Sayın Başbakan bunu titizlikle takip ediyor. Bunun için teşekkür ediyorum ama bende yeterli görmüyorum. Yerleşim yerlerinden başlamak kaydıyla ve bir tamamını derlemek, toparlamak kaydıyla ve Gürcistan'a uluslar arası anlaşmanın hukukunu yap demekten başlamak kaydıyla daha çok şeyler yapılacağına inanıyorum. Kimse beni vazgeçiremez. Benim adım Yalçın Topçu."

Kaynak:Ankara Abhaz Haber

Etiketler:
Kültür bakanı Yalçın TOPÇU Ankara abhaz Ankara abhaz Haber Abhaz haber

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır