NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
8
1
12
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Kafkasya

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KAFKAS DERNEKLERİ FEDERASYONU UÇAK KRİZİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ.

24 Kasım tarihinden bu yana Türkiye ile Rusya arasındaki uçak krizinden dolayı iki ülke arasındaki ilişkiler gerginliğini koruyor. Ülkeler arasındaki politik ve ekonomik yaptırımlar nedeniyle zor zamanlar yaşayan başta vatanına dönüş yapmış olanlar olmak üzere tüm soydaşlarımızın haklarını savunmak adına gelişmeleri KAFFED olarak proaktif bir tutumla yakından takip ediyoruz.
14-01-2016 - kez okundu

Uçak Krizini Yakından Takip Ediyoruz
 
24 Kasım tarihinden bu yana Türkiye ile Rusya arasındaki uçak krizinden dolayı iki ülke arasındaki ilişkiler gerginliğini koruyor. Ülkeler arasındaki politik ve ekonomik yaptırımlar nedeniyle zor zamanlar yaşayan başta vatanına dönüş yapmış olanlar olmak üzere tüm soydaşlarımızın haklarını savunmak adına gelişmeleri KAFFED olarak proaktif bir tutumla yakından takip ediyoruz.
 
KAFFED Genel Başkanı Yaşar Aslankaya ve yönetim kurulu üyeleri Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey G. Karlov ile geçen hafta görüşmüş Rusya ile Türkiye arasında yaşanan uçak krizinin toplumumuza yansıyan olumsuz etkilerinin giderilmesi konusunda yapılan görüşmede her iki taraf da yaşanan siyasi krizden Çerkeslerin olumsuz etkilenmelerinden duydukları üzüntüyü dile getirmişti. Krizin toplumumuza yönelik etkilerinin azaltılması için birlikte çalışılması hususunda mutabakata varılmıştı.
 
Türkiye’de doğmuş ve vatanda yaşamını sürdüren soydaşlarımızın yaşadıkları sorunlar ile ilgili haberleri endişeyle takip etmekteyiz. Bunun yanında ticari ilişkilerinin sekteye uğradığı iş adamlarımızın ve kişisel olarak yapılan ziyaretler ve gezilerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için Rusya Federasyonu’nun Türkiye Büyükelçiliği’yle irtibatımızı sürdürmekteyiz.
 
Türkiye’den Maykop’a kesin dönüş yapan Adnan Khuade isimli soydaşımızın iş yerine yönelik gerçekleştirilen çeşitli baskılar ve bunun neticesinde haksız yere alıkonulmasıyla ilgili hemen harekete geçilmiş ve gerekli mercilerle karşılıklı işbirliğini artırmak adına yapılan görüşmelerden olumlu sonuçlar elde edilmiştir.
 
Krizin tarafları olan iki ülkede de yaşayan Çerkeslerin bu gelişme nedeniyle olumsuz bir takım etkiler hissetmesi kaçınılmazdır. Ancak bu olumsuz etkilerin meselenin doğal sonuçlarını aşacak şekilde Çerkes toplumuna yansımasının gün geçtikçe büyümeye başladığını üzülerek görmekteyiz. Nalçik’teki Federal Göçmen İşleri Dairesinin Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’ne yerleşen Türkiye doğumlu soydaşlarımıza Türkiye'ye dönmelerini telkin ettiği yönünde duyumlar almış ve bu konuyla ilgili derhal Rusya Federasyonu’nun Türkiye Büyükelçisi Sayın Andrey Gennadiyeviç KARLOV, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Başkanı Sayın Yuri Aleksandroviç Kokov ve Dünya Çerkes Birliği Başkanı Sayın Hauti Hazritoviç Sohrokov ile irtibata geçilmiş ve durumla ilgili çekincelerimizden bahsedilmiştir. Ayrıca konu ile ilgili olarak DÇB' ye tek gündemli ve olağanüstü toplantı çağrısı yapılmıştır.
Kaynak:http://www.kaffed.org

Etiketler:
Kafkas Dernekleri Federasyonu KAFFED Büyükelçisi Andrey G. Karlov Maykop Adnan Khuade

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır