NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
4SIMD.MP3
apsuva
12
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SALDIRIYI HâLâ ÜSTLENEN OLMADI

Baskınla ilgili soru işaretleri artıyor. Saldırıyı ilk gün üstlenen İslambuli Tugayları baskından 2 gün sonra yalanladı. Kayıp 4 teröristten üçü yakalandı, kimlikleri açıklanmadı.
06-09-2004 - kez okundu

Eylem sahipsiz kaldı
Korkunç eylemin ardından olayın sorumluluğunu kimse üstlenmedi. Yetkililerin 26 eylemcinin ele geçirildiğini açıklamasının ardından, dün uluslararası haber ajanslarında "4 terörist halen kayıp" haberleri yer aldı. Dün Itar-Tass haber ajansı da eylemle bağlantılı olan "2 erkek ve bir kadının" gözaltına alındığını duyurdu. K. Osetya İçişleri Bakanlığı sözcüsü İsmel Şaov, "3 şüpheli de suçlarını itiraf etti" diye konuştu.

DİREKT AÇIKLAMA YOK
Şaov ayrıca, gözaltına alınanlardan birinin arananlar listesinde olduğunu söyleyen Şaov, ''Bu kişi, 1 Şubat'ta Vladikavkaz'daki terör eylemi, 29 Mayıs'taki Moskova-Vladikavkaz trenine ve 21 Haziran'da İnguş Cumhuriyeti'ne yönelik saldırı suçlarından aranıyordu'' diye konuştu. Dün gelen bu açıklamaya rağmen hâlâ eylemcileri kimlikleri ve bağlı bulundukları örgüt ya da grup hakkında bir açıklama yapılmadı. Rus yetkililer eylemin Çeçen lider Şamil Başayev tarafından düzenlendiğini ve El Kaide tarafından finanse edildiğini belirtiyor. Eylemcilerin 10'unun Arap asıllı olması ve eylemde El Kaide taktiklerinin kullanması da bu iddiayı kuvvetlendiriyor. Fakat Çeçen direnişçiler bunun doğru olmadığını ve eylemin "Osetyalı, İnguş ve Ruslar" tarafından düzenlendiğini söylüyor. Kafkas yetkililerse eylemin ardında radikal "Osetyalı İslamcılar"ın olduğu yönünde görüş bildiriyor. Ayrıca eylemin arkasında İnguş asıllı Magomet Yevloyev ve Osetyalı Vladimir Khodov isimli 2 kişinin olduğunu iddia etti. Rus yetkililerden ise olayın sorumlusu hakkında direkt bir açıklama henüz gelmedi.

Etiketler:
saldırıyı hã¢l㢠üstlenen olmadı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır