NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
apsuva
8
12
35305319 - Adige Heku 01.MP3
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
TERORISTLER CECEN DEGIL

BU iddianın sahibi, Rusya Devletd Başkanı Putin'in Çeçen asıllı Kafkasya Danışmanı Aslanbek Aslakhanov. Kuzey Osetya'nın Beslan şehrinde çocu çocuk 334 kişinin ölümüne yol açan kanlı okul baskını sırasında teröristlerle telefon bağlantısı kurduğunu belirten Aslakhanov, "Hiç biri Çeçençe değildi. Çünkü beni anlamıyor, 'Rusça konuş' diyorlardı" dedi. Aslanbek Aslakhanov, teröristlerin emirleri üçüncü bir ülkeden aldıklarını da iddia etti.
10-09-2004 - kez okundu

Putin'in Kafkasya danışmanı, Osetya'da telefonla konuştuğu teröristlerin tek kelime Çeçence bilmediklerini söyleyerek, "Teröristler emirleri üçüncü bir ülkeden alıyorlardı" dedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Çeçen asıllı Kuzey Kafkasya danışmanı Aslanbek Aslakhanov, Kuzey Osetya'da çoğu çocuk yüzlerce kişinin ölümüne sebep olan rehin alma eylemini düzenleyenlerin kesinlikle Çeçen olmadığını söyledi. Olayın duyulmasıyla birlikte hemen okulun bulunduğu bölgeye giden ve eylemi bırakmaları için teröristlerle pazarlık yapmak üzere telefon bağlantısı kuran Aslakhanov, Çeçence konuştuğu teröristlerin kendisini anlamadıklarını ve "Rusça konuşun" dediklerini söyledi. "Eylemciler kesinlikle Çeçen değildi ve emirleri üçüncü bir ülkeden aldıkları anlaşılıyordu" dedi. Eylemcilerin Çeçenistan veya Rusya'dan yönlendirilmediklerini ve "tasmalarının başka ellerde" olduğunu söyleyen Aslakhanov, "Bu kendine özgü arkadaşlarımız onyıllardır Rusya'yı parçalamak istiyorlar" diye konuştu. Tuhaf bir öneri Bu arada New York Times gazetesine bir makale yazan Harvard Üniversitesi tarih profesörlerinden Richard Pipes, K. Osetya'daki eylemin 11 Eylül'den ve Madrid'deki bombalı saldırılardan farklı tutulması gerektiğini belirterek, "toprak sıkıntısı çekmeyen dünyanın en büyük ülkesi" Rusya'yı "Çeçenler'e özgürce yaşayabilecekleri bir toprak parçası vermeye" çağırdı. Pipes makalesinde Çeçen direnişçilerin "İslamcı teröristler" olmadığını, "sadece bağımsızlık istediklerini" savundu. ABD ve Rusya'nın Asya ile Akdeniz arasındaki enerji yolları konusunda gizli çekişmelere sebep olan hassasiyeti uzun süredir biliniyor. Gürcistan'da hükümet değişikliğine sebep olan "yumuşak devrim"in Amerikan Merkeziİstihbarat Teşkilatı CIA tarafından organize edildiği yönündeki iddialar da halen tartışılıyor.

Etiketler:
terorıstler cecen degıl

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır