NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
4WORED3.MP3
8
apsuva
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KAFKASYA'DAKİ KANLI OKUL BASKINI İLE İLGİLİ KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİNİN KAM

Kafkasya'daki kanlı okul baskını ile ilgili Kahraman Maraş Kafkas Kültür Derneğinin KAMUOYU AÇIKLAMASI
11-09-2004 - kez okundu

KAMUOYUNA Kahraman Maraş 07.09.2004


YAPILANLAR VAHŞETTİR, ALÇAKLIKTIR!

K. Osetya'da, dünyanın gözü önünde masum çocukların öldürülmesi, kadın- erkek demeden girişilen vahşet, psikopat ruhların bile zor yapabileceği iğrenç bir alçaklıktır.
Panik içinde koşuşan masum çocukların gözlerine baktıkça kanımız dondu, insanlığımızdan utanır hale geldik. Bu bir vahşettir! Şiddetle kınıyoruz!
Biz bu acıyı çok iyi biliriz! Kanlar içerisindeki küçücük bebeğine sarılıp feryat eden Oset anneyi, en iyi, onurlu Çeçen mücadelesinde kahredici bombardımanlarda yavrusunu kaybeden Çeçen anne anlar. Tarihe kara leke olarak geçecek. bu faciada yüreklerimizi ateşe veren, günahsız çocuklara ağladık, yıkıldık, kahrolduk!
Bu çirkin tarz, Kafkas mücadele ve savaş tarzı değildir. Kafkaslıların çocukları ve kadınları hedef aldığı tek örnek yoktur tarihte...Bugüne kadar Şeyh Şamil, Dudayev'le, onurlu kadınları ve cesur erkekleriyle birlikte adı anılan bu halk, bu kadar çirkin eylemleri tasvip edemez! Ayrıca, Çeçen direnişinin yiğit temsilcisi Maşhadov eylemle ilgilerinin olmadığını kesin olarak belirtmiş, Çeçen eski hükümetinin sözcüsü Zakayev de bu eylemi tel'in etmiştir.
Özgürlük istemekten başka suçu(!) olmayan Müslüman Çeçen halkına yıllardır reva görülen vahşetin numunesini yaşadık ekranlarda. Bu, çoluk çocuk demeden öldüren alçakça metot, ancak yıllardır Çeçenistana uygulanan metottur, asla Çeçen metodu olamaz!
Şu kesin orak bilinmeli k; terörün ırkı da dini de olmaz! Terörizm hiçbir şekilde meşru görülemez.Terör İslâm ve insanideğerlerle aslâ bağdaşamaz.
Masum çocukları hedef alan bu çirkin olayı şiddetle kınıyoruz!
Bu hasta ruhları kimlerin yönlendirdiği, eylemin yerini, zamanını ve mağdurlarını hangi mihrakların ne amaçla seçtiğini bilmeden, önyargılı, bilinçsizce yapılan yorumların, Dünya barışına, bölge barışına özellikle Çeçen, Kafkas halkına ve İslam alemine çok zarar vereceği muhakkaktır.

Bizler, yıllarca Moskova'yı masum çocukları ve korumasız kadınları öldürdüğü için kınadık. Katliam, soykırım yaptığı için lanetledik. Çeçenistan davası bir insanlık davasıdır dedik. Bugün de Temel hak ve özgürlükler noktasında aynı insanlık suçunu işleyen herkesi kınıyor, lanetliyoruz!
Unutulmamalı! Bugün okul baskınıyla yapılan, yıllarca Rusya'nın Kafkaslarda acımasızca yapa geldiği sindirme, ezme, yok etme politikasının, uzantısı olan insanlık dışı muamelelerin bir örneği değil mi
İnsan hakları örgütleri, Rus güçlerinin yıllardır Çeçenistan'da günlük vahşet eylemleri gerçekleştirdiğini rapor etmedi mi
Sevgi, barış ve kardeşlikten yanayız daima. İnsanlık dışı muameleleri şiddetle kınıyor, lanetliyoruz!
İnanıyoruz ki; Kafkasların huzuru ile Türkiye'mizin, ve bölgemizin huzuru doğru orantılıdır.
Umuyoruz ve dua ediyoruz; Moskova, en kısa zamanda Çeçenistan sorununu soğukkanlılıkla ve akılcı metotlarla çözsün. Bölgemizde barış egemen olsun, kazanan sağduyu olsun. Aksi taktirde.kaybeden sadece Kafkasya değil insanlık barışı olacaktır.
Dualarımız, Medeni dünyanın gözü önünde yok edilmek istenen Çeçenistan, Irak, Filistin...içindir. Bu toplumlar barış içinde özgürlüklerine kavuşsunlar, huzur içinde yaşasınlar. Huzur ve mutluluk onların da hakkıdır.
Allah, insanca yaşamayı dileyenlerin yardımcısı olsun!
Kahraman Maraş
Kafkas Kültür Derneği Adına
Nevzat TARAKÇI
Dernek Başkanı

Etiketler:
kafkasya kanlı okul baskını ile ilgili kafkas kültür derneğinin kam

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır