NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
4SIMD.MP3
4WORED3.MP3
apsuva
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KAFKAS VAKFI ÖĞRENİM BURSU VE MİSAFİRHANE BAŞVURULARI BAŞLADI

Kafkas Vakfı, 2004-2005 öğrenim yılında üniversite öğrencilerine iki hizmeti bir arada sunuyor: barınma ve burs desteği. 12 eylülde başlayan başvurular 30 eylülde son bulacak. Konu hakkında Ajans Kafkas'ın sorularını yanıtlayan Kafkas Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tunçbilek, 4 ekimde hizmete girecek olan Kafkas Vakfı Misafirhanesi'nde 30 üniversite öğrencisinin konuk edileceğini söyledi.
15-09-2004 - 5 kez okundu

Misafirhanede ekim-temmuz aylarında kesintisiz olarak on ay boyunca sağlanacak barınma ve beslenme hizmetleri yanında misafirhanede kalan öğrencilere İngilizce, Rusça, Türkçe, Arapça, Çerkesçe gibi dil kursları, matematik, bilgisayar, kişisel gelişim, branş dersleri gibi farklı kurslarla eğitim desteği de verilecek.

Misafirhane ve burs kayıtlarında Kafkas cumhuriyetlerinden gelip İstanbul üniversitelerinde okuyan öğrencilere öncelik verilecek olmakla birlikte ülkenin dört bir yanından gelip İstanbul'daki üniversitelerde okuyan öğrenciler de barınma ve burs hizmetlerinden yararlanmak için 13-30 Eylül tarihleri arasında müracaat yapabilecek.

Tunçbilek, öğrenim bursları hakkında da şu açıklamayı yaptı: Misafirhane gibi burs başvuruları da 13-30 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek, toplanan müracaat formları tasnif edildikten sonra ön elemeyi geçenler 2-3 ekim cumartesi-pazar günlerinde mülakata çağrılacak. Mülakata çağrılacak adaylar telefonla bilgilendirilecek. 4 Ekim günü mesai bitimine kadar vakfımızdan kendisine çağrı gitmeyen başvuru sahipleri 2004-2005 öğretim yılında vakfımızdan desteklenemeyecektir.

Gerek misafirhanede barınma hizmeti, gerekse öğrenim bursu almak maksadıyla başvuru yapmak için gerekli belgeler şunlar:

Kafkas cumhuriyetlerinden gelen öğrenciler için pasaport ve ikamet cüzdanı, yerli öğrenciler için nüfus cüzdanı, tamamı için öğrenci belgesi, ara sınıflarda okuyanlar için not durum belgesi (transkript) fotokopileri ve başvuru formu.

Ön kayıt için tüm bu belgelerin fotokopileri yeterli olup, mülakata çağrılan öğrencilerin bu belgelerin asıllarını yanlarında getirmeleri ve yanlarında en az (arkalarında isim yazılı) 4 vesikalık fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir.

Burslarda öncelik sosyal bilimler tahsil eden ve misafirhanede kalacak olan öğrencilere verilecek. Değerlendirme, öğrencinin sosyo-ekonomik durumu, ailedeki öğrenci sayısı, ÖSS puanı, diploma veya transkript not ortalaması gibi başarı derecesi vb. kriterlere göre yapılacaktır. Müracaatların bizzat yapılması önerilmektedir.


Ön koşul: Sadece İstanbul'da okuyan üniversite öğrencileri baş vurabilecektir

Etiketler:
kafkas vakfı öğrenim bursu ve misafirhane başvuruları başladı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır