NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED3.MP3
13
4WORED1.MP3
3
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
BM:ÇEÇEN MÜLTECİLER KABUL EDİLSİN

Birleşmiş Milletlerin Avrupa Birliğine Çeçen mültecileri ülkelerine kabul etmeleri yönünde bir çağrıda bulunduğu bildirildi. "Reuters" ajansı bir ziyaret amacıyla Polonya'da bulunan BM Mülteciler Yüksek Komiseri Ruud Lubbers'in Beslan trajedisinin ardından sığınma talebinde bulunan Çeçen mültecilere Avrupa ülkelerinin olumsuz yanıt vermemeleri gerektiğini ifade ettiğini bildirdi.
20-09-2004 - kez okundu

Birleşmiş Milletlerin Avrupa Birliğine Çeçen mültecileri ülkelerine kabul etmeleri yönünde bir çağrıda bulunduğu bildirildi. "Reuters" ajansı bir ziyaret amacıyla Polonya'da bulunan BM Mülteciler Yüksek Komiseri Ruud Lubbers'in Beslan trajedisinin ardından sığınma talebinde bulunan Çeçen mültecilere Avrupa ülkelerinin olumsuz yanıt vermemeleri gerektiğini ifade ettiğini bildirdi. Lubbers gazetecilere yaptığı açıklamasında "Çeçen halkı Avrupa'nın kapısını çalma hakkına sahiptir. Kapımızı çaldıklarında onları geri itmemeliyiz. Biz Polonya'nın yapmakta olduğu gibi onlara ya mülteci statüsü ya geçici statü vermeliyiz. Yada onlar Polonya'da kalmak istemeyip Avrupa Birliğine üye ülkelerine geçmek isterlerse ona da müsaade etmeliyiz" dedi. Polonya hükümeti temsilcileri Beslan okul baskınından sonra mülteci sayısında iki katı artış olduğunu, her gün 20 kadar Çeçen'in anavatanından Polonya'ya geldiğini belirtiyorlar. Polonya Geri Dönüş Komitesi Başkanı Yan Vegrzin "Çeçen mülteciler tüm aileleri ile beraber geliyorlar ve Beslan eyleminden sonra hükümetin kendilerine yönelik baskılarının daha da arttığını bundan dolayı da hayatlarını kaybetmekten korktuklarını söylüyorlar" dedi.

Etiketler:
bmçeçen mülteciler kabul edilsin

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır