NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
11
apsuva
1
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
BİR KAÇ ALINTI (ŞAMİL BASAYEV)

Rostov' da (...) bir tren var. Raylar üzerinde tekerlekli bir morg (...) Sahipleri çıkmamış ölü gençlerle dolu içi. (...) Yüzü gözü yanmış, ezilmiş, parçalanmış gencecik çocuklar bunlar.Hiçbir zamanda kim oldukları anlaşılmayacak.(...) Onlar şanslı ölüler denilebilir. Çünkü (...) belki bir gün gömüleceklerde.(...)
13-10-2004 - 5 kez okundu

Çeçenler Birinci Savaş sırasında Ruslara yalvardıklarını anımsatıyorlar:
"Çarpışmalara ara verilsin, hiç olmazsa ölülerinizi toplayıp alın ortalıktan" diye. (...) Köpek sürüleri parçalayıp yiyor cesetleri. (...) İki yüz yıl önce yaralıların burada tedaviye gönderildiğini, bu gün ise ölenlerin köpeklere bırakıldığını düşününce zamanın ilerledi mi geriledi mi diye sormamak elde değil. İlerleyen zaman burada insanlığı geriye, barbarlık çağına döndürüyor gibi. ( Kafkasya Çemberi / Nur Dolay )

..." İşde tam Abhaz- Gürcü savaşının kritik bir noktaya geldiği pozisyonda Şamil Baseyev ve emrindeki abrekler kardeş bildikleri Abhaz halkının yardımına gelmişler ve Abhazya'nın bağımsızlığını ve savaşı kazanmasında son derece inkar edilemiyecek başarılar göstermişlerdir.Tam o günlerde de Türkiye'de de hamile Abhaz kadınlarının karınlarını deşen gürcü çapulcu ve avanelerinin Basayev birliklerince nasıl stadyuma toplanarak cezalandırıldıkları ve saf dışı bırakıldıklırına dair kahramanlık hikayeleri anlatılır olmuşdu.

Evet Abhaz savaşında sağcısı- solcusu herkes Basayev'e kahraman diyordu gerçektende kahramandı ("şimdilerde kahraman diyenlerin namuzsuz demelerine rağmen")

Çünkü onunda şuurunda, arkaplanında Kuzey Kafkasya'nın tümünün hür ve bağımsızlığı bulunmaktadır eğer öyle olmasaydı çoğunluğu ateist yada hristiyan olan Abhazların, dendiği gibiyse bir islamcının çoğunluğu ateist ve hristiyan olan bir kavmin kurtuluşu için savaşması ne anlama gelirdi.Basayev o zamanda müslümandı şimdide ,şimdilerde Basayeve ,namuzsuz ve hain diyenlerin bu sözleri ne anlama gelmektedir, bunu nasıl açıklarlar ,ilginç bir durum ve izaha mucip bir vakıa olsa gerek.

Tekrar Çeçenya' nın durumuna gelirsek ilan edilen bağımsızlığı tanımıyan Rusya' nın Çeçenistan'a orduları ile girmesi ile birinci Çeçen -Rus savaşı başlamış oldu ve işde daha önce kurulan kafkasya federasyonu gibi ve xase gibi kuruluşlar Abhaz -Gürcü savaşında gösterdikleri basireti Rus -Çeçen savaşı başladığında gösterememişler yapılan bir iki gösteri ve kınamadan öteye gidememişler.

Günümüzde de ya dağılmışlar yada KGB nin kontrolü altına girmişler ve böylece Kuzey Kafkasya mücadelesinin merkezi ve odak noktası CAN ÇEÇENİSTAN YALNIZ KALMIŞ, daha o günlerden gerek Şehit Dudayev'e ve gazavat eri Baseyev'e hain damgası vurulmaya başlanmışdır,bunun nedenleri üzerinde araştırmacılar ayrıca durmalılar.

... Ve sayın ERBAKAN HOCA YAPILAN YAYINLARI TEKZİP ETMEDİĞİNE GÖRE İSTİHBARAT ELEMANLARI O'NA ABD DEN mobil telefonu aldırarak Dudaye've hediye olarak verdirdiler.(hoca bu tarihi garabeti ölmeden açıklamalı yada yalanlamalıdır)ve bildiğimiz ve yazılanlara göre , Londrada kurulan istasyonda tüm dünyadaki haberleşmeleri dinleyen üstten tesbit edilen Dudayev'in yeri CIA TARAFINDAN TÜRK İSTİHBARATINA ORDAN RUS İSTİHBARATINA BİLDİRİLİR VE DUDAYEV çok güvendiği dostları tarafından gambazlanır ve ŞEHİT OLUR(.Dudayevin eşinin bu günlerde eşim dudayevi türk solcuları öldürdü cümlesi nedense hiç araştırılmamışdır yoksa bunlar şurda burda görevli iş bitiren diapora thamateleri olmasın başka bir yayına görede Dudayev Türk istihbaratının Rus hayranı bölümü tarafından yeri ruslara bildirilmişdir, ilginç ve araştırılmalı)

DUDAYEV şayet sağ olsaydı her kazanan gibi bağımsız Çeçenya'nın statüsünü uluslar arası kurumlara tescil ettirirdi en azından uluslar arası güvenceya bağlardı ve bu güvenceler olmadan bir anlaşmaya yanaşmazdı peki Dudayev'den sonra ne yapıldı.öldürülmesinin asıl gizi burda saklı bulunmaktadır.Başa Aslan Maşadov geldi o zamanlarda da Basevev'le Maşadov arasında Çeçenya'nın geleceği ,kuzey kafkasyanın geleceği ve statüler konusunda anlaşmazlıklar çıkıyordu.

Bu şartlar altında Çeçenler-Ruslarla savaşı kazanmalarına rağmen ateşkes ve Çeçenya'nın statüsünün 2000 yılında belirlenmesi konusunda anlaşma imzalıyorlardı.bu nedemekti Baseyev ta o günlerde Ruslarla yapılan anlaşmaya güven olmaz demektedir. Basayev, Ruslar anlaşma kağıdı yere düşene kadar sözlerinde dururlar derken bir gerçeğimi ifade ediyordu.madem savaş bitmiş Çeçenler Rusları tarihinde görülmemiş bir küçük halk olarak ağır bir yenilgiye uğratmışlardı peki neden anlaşmada bastırmadılar o zamanın Çeçen yöneticileri birleşmişmilletleri, devreye sokmadılarda şimdi devreye sokmak için uğraşıyorlar üçüncü ülkeleri niye taraf etmediler yoksa dostlar böylemi uygun buldular,BU NASIL BİR HUKİKİ GARABETTİR :SAVAŞI SEN KAZANIYORSUN STATÜNÜN BELİRLENMESİNİ SAVAŞDA YENİLMİŞ RUSYA'YA BIRAKIYORSUN.

Bu yapılan anlaşma açıkça Rusya'ya zaman kazandırma ve toparlanma fırsatı verilmek için Ruslar için bulunmaz bir durumdu ve nitekim öyle oldu.

400 yıllık sünni ve şafi olan nakşi ve kadiri olan Çeçenler ilginç bir şekilde birden bu saydığım kavramları kökten rededen vahhabilikle suçlanmaya başlanırlar ilginç olan Türkiye'deki Çeçenya'yada gidip gelen bir kısım Çeçenler bile bu dezerformasyona inanır gerçekten çok ilginç.

Aynı zamanda gladyoda Türkiye de boş durmaz ve Türkiyede zaten kendiliğinde harekete geçmesi mümkün olmayan ve fakat bu örgütler tarafından ajite edilen kafkas diasporasınında tabir yerinde ise çıktığı İNİNE geri gönderilmesi gerekir ve hiç gereği yokken gemi kaçırılır mevcut kanunlara göre bal gibi terör suçu olan bu durum istihbarat örgütleri elemanları tarafından bunlar bizim çocuklar başka teröristlere benzemez lafını medyada dedikleri için söylemekte sakınca yoktur bu ne anlama gelmekte ve neye hizmet etmektedir bunlara neden şimdi kahraman denilmektede asıl Abhazya ve Çeçenya'nın asil evlatları Baseyev'lere şimdi namuzsuz denmektedir.

Şimdi daha iyi anlaşılmaktadırki bu ve benzeri eylemler yükselen kafkaS DUYGUSUNU ,TÜRK HALKI NAZARINDAKİ SEMPATİSİNİ ,ÇEÇENLERİ TERÖRİST İMAJINA DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN :

"Tarihteki Yakup Cemillikten " öteye diasporada geçemeyen saf kafkas gençleri aracılığıyla icra edilmektedir .İlginç.çünkü daha gemi Trabzon'dan orduya gelmeden İstanbula gidileceği bilinmekte ve kafkas derneklerine istihbarat elemanları gelerek İstanbula karşılamaya gidin denmekte otobüs bulamazsanız biz köy hizmetlerinden falan ayarlayalım denmektedir,kanunlara göre suç ve aynı zamanda terör suçu gibi ağır bir suç olan bu eylemi desteklemek için polisler neden faaliyet içine girmişlerdir ,polis suça teşvik eder mi ,bunlar ve ogün gemiyi karşılamaya gidenler bu gün Baseyev'e namuzsuz, hain demektedir niye?

İşde bunlar olurken Rusya'dada AZILI KGB şefi olan PUT'İN BAŞKANLIĞA HAZIRLANMAKTADIR.amaç statüsünü görüşmeleri yani teslim anlaşması 2000 yılına bırakılan ve Rusya'ya toparlanma ve dezerfarmasyon için zaman kazanma anlaşması olan bu anlaşmanın hakikatını bilen Baseyev de bu tuzağı engellemek için ve asıl amacında zaten sadece Çeçenya'nın değil tüm kuzey kafkasya olması hasebiyle kardeş Dağıstan halkı ile çeşitli dayanışmalara ve örgütlenmelere girmektedir tam bu zamanlarda...

... Asıl önemli olan bu sis perdesinde gözükmeyen Çeçenya'nın statüsünün ÖTELENMESİDİR bu herşeyden daha önemlidir.Aynı akibet Abhazya'nın da başında bulunmaktadır.

Netice olarak tüm bunlar şayet doğruysa ve bu iki eylemi yani Dağıstan ve Beslan eylemlerini Şamil Baseyev komutasında gerçekleştirilmişse Baseyev gerçekten denildiği gibi uluslar arası ilişkilerde uzman "DAHİ BİR KOMUTANDIR" ve Kafkasya'nın ona ve onlar gibi komutanlara daha uzun süre ihtiyacı vardır.Yada Basayev uzman ve dahi değilse dedesi ŞEYH ŞAMİL gibi "İLAHİ SEVK "ile hareket eden bir "GAZAVAT" ERİDİR.Onların aklı "aklı kül"dür.Cüzi akılları ile karar verir gibi gözükselerde aslında aklı kül ile hareket ederler insanlara yaptıkları yanlış bile gelse hareketleri bir hikmet gereğidir.O nedenle senin posterlerini meydanlarda bilboartlarda gezdirip kahraman ilan edenlerin bugün namuzsuz ve hain demesine aldırma sen ŞAMİL onların lanet okumalarına da aldırma çünkü sen bunları hak etmiyorsun ve bu laneti okuyanların ayağına bir gün o lanetler dolanır sakın bundan sonrada diaspora da dolaşan şu maymunlara soydaşım- kardeşim diye peşinen güvenme bu ben olsamda GAZAN MÜBAREK OLSUN... " ( BOUSE FİKRET 28-09-2004 )

Etiketler:
bir kaç alıntı şamil basayev

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır