NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED3.MP3
1
2
35305319 - Adige Nise 15.MP3
11

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZ AYDINLARINDAN DEKLARASYON!...

Sosyo-politik hareket Aytayra'nın temsilcileri ile bir grup Abhaz aydını bugün Sohum'da bir araya geldiler. Görüşme sonrası 35 imzalı bir deklerasyon yayınlayan aydınlar şu görüşlere yer verdiler.
14-10-2004 - kez okundu

" 3 Ekim 2004 tarihinde Abhazya'nın yeni cumhurbaşkanını belirleyecek seçimler yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu 11 Ekim tarihinde, ilk kez yapılan bu çok adaylı seçimlerin galibini Sergey Bagapş olarak ilan etti. Ancak, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Abhazya suni bir kaosa sürüklenmiştir. Bu durum, şüphesiz ki hala iş başında olan yönetimin ve onun adayı olmakla birlikte seçimleri kaybeden Raul Hacimba'nın işine gelmektedir. İş başındaki yönetim, Sergey Bagapş'ın zaferini aşırı hoşnutsuzlukla karşıladı. Şimdi de kendi mafya ve rüşvet düzenini sürdürebilmek için demokratik mücadeleyi yalanlarla engellemeye çalışmaktadırlar. Değerli kahraman halkımız! Maalesef açıkça belirtmeliyiz ki bugünkü karışıklıkların sorumlusu mevcut Cumhurbaşkanı Vladislav Ardzınba'dır. Abhazya'yı bugün onun adına yönetenler, ailesi ve etrafındaki gruptur. Bu çıkar grubu kişisel menfaatlerini kaybetmemek için büyük çaba sarf etmektedir. Toplumumuza psikolojik baskı uygulamakta, çirkin metodlara başvurmaktadır. Ardzınba ve etrafındakiler bu tutumlarıyla Abhazya'nın bağımsızlık idealini zedeliyorlar. Demokratik yolları ve demokratik mekanizmayı ortadan kaldırarak demokrasi dışı yöntemleri devam ettirmek istiyorlar. Bu bizi çağdaş bir millet yapmaz. Cumhurbaşkanı Ardzınba'nın açıklamaları bizde infial uyandırdı. Söz konusu acıklama provakasyon olup, halkı belirsizliğe sevk etmektedir. Bilinmelidir ki bizim toplumumuzun demokratik yollardan gelişmesini engelleyenler klanlardır. Biz tüm klanları red ediyoruz. Bizler Abhazya aydınları olarak bütün kişi ve kurumları, Anayasa'ya, halkın iradesine saygı göstermeye çağırıyor; Abhaz halkını da seçimlerde gösterdiği politik olgunluk ve yeni seçtiği Cumhurbaşkanı dolayısıyla kutluyoruz."

Etiketler:
abhaz aydınlarından deklarasyon!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır